Don King vyhrál dražbu. Bude Charr po dvou letech hájit regulérní titul WBA proti Bryanovi?

Komedie jménem regulérní titul WBA těžké váhy má pokračování. Manuel „Diamond Boy“ Charr (31-4-0, 17 KO) by měl svůj pás hájit proti prozatímnímu šampionovi WBA Trevoru Bryanovi (20-0-0, 14 KO).

Tohle je upřímně asi ten největší bizár, co se kdy v profesionálním ringu děl. Předně si situaci trošku shrneme, abychom v tom měli jasno, i když tato situace se ani snad vyjasnit nedá. Od roku 2014 se o regulérní titul WBA těžké váhy dohadoval Fres Oquendo, Ruslan Chagaev a Lucas Browne. Začíná to jako nějaký vtip, když se potká Portoričan, Uzbek a Australan. Oquendo se s Chagaev soudil, že jejich souboj neproběhl podle korektních pravidel a že byl okraden na body. Soud mu dal za pravdu, ale mezitím Uzbek prohrál titul v souboji s Australanem, kterému byl později pás stejně zabaven, protože si pomohl Clenbuterolem.

Ruslan Chagaev vs Fres Oquendo 2014

Australský chasník se na honbu za titulem WBA rovnou vykašlal a odpykal si roční stopku za doping. Ani Chagaevovi se nechtělo s Oquendem dohadovat a tak raději ukončil v polovině roku 2016 kariéru. Jenže Portoričan byl vytrvalý. Nejprve se měl utkat s Shannonem Briggsem, ale z duelu několikrát sešlo, až WBA došla trpělivost a 25.11.2017 strčila volný titul do souboje Alexandera Ustinova s Manuelem Charrem. Duel nakonec na body opanoval mladší Němec, ale ten kdo si myslel, že se situace zlepší, se šeredně pletl. Oquendo se totiž s Charrem dohadoval od konce roku 2017 až do února roku 2019 a po té své snažení vzdal. Hnus! Federace WBA nebyla schopná pět let neaktivního borce natlačit do duelu, na který měl tedy právní nárok a nebo jej definitivně odstranit z cesty. Co je na tom však nejhorší je to, že ještě dnes uvidíte Frese Oquenda na patnácté příčce žebříčku WBA! (Je rok 2020 a Oquendo naposledy bojoval 6.7.2014)

Takže jsme se zbavili Australana, Uzbeka, Portoričana a zbyl nám Němec a k tomu nám 11.8.2018 přibyl Američan Trevor Bryan, který získal prozatímní pás šampiona WBA. Tady už vážně začnete přemýšlet, jestli je rada WBA duševně v pořádku, i když se situaci snažila zachránit duelem těchto dvou borců. Nepodařilo se, byť 12.4.2019 proběhla aukce na tento souboj. Následně se totiž po obou aktérech slehla zem. Nyní přichází od WBA další snaha tento duel uskutečnit. Aukce již proběhla a vyhrál ji s částkou dva miliony dolarů legendární promotér Don King, jenž zastupuje amerického borce. Tato odměna bude rozdělena 75 ku 25 ve prospěch Němce s libanonskými kořeny a oba chasníci se musí utkat do 30.5.2020. Jestli na tento duel někdy vůbec dojde je však ve hvězdách. Každopádně, pokud na něj opravdu dojde, tak o regulérní titul bude bojovat sedmadvacet měsíců neaktivní regulérní šampion WBA Manuel Charr a skoro devatenáct měsíců neaktivní prozatímní šampion WBA Trevor Bryan. Tohle zkrátka nevymyslíte.