Domluveno: Joseph Parker vs Carlos Takam!

Joseph Parker vs Carlos TakamKvětnu nás čeká další parádní duel v těžké váze a to mezi Josephem Parkerem a Carlosem Takamem!

Květen můžeme pomalu nazvat měsícem těžké váhy. Uvidíme totiž souboj o titul WBC mezi Deontayem Wilderem a Alexanderem Povetkinem, dále Kubrata Puleva s Dereckem Chisorou o titul EBU, ale také další zápas Davida Haye, který zatím svého soupeře neoznámil!

21.5.2016 Auckland, Nový Zéland
Těžká váha
Neporažená novozélandská jednička a světová dvanáctka Joseph PARKER (18-0-0, 16 KO) vs kamerunská jednička a světová čtrnáctka Carlos TAKAM (33-2-1, 25 KO) se utkají v eliminačním 12ti kolovém zápase organizace IBF!

Joseph Parker vs Jason BergmanJoseph Parker zatím nenašel ve své profesionální kariéře přemožitele, ale na druhou stranu, Carlos Takam je jeho první těžký soupeř.
Loni odboxoval celkem 6 duelů a všechny vyhrál před limitem. Postupně zničil Jasona Pettawaye (KO 4. kolo), Yakupa Saglama (TKO 2. kolo), Bowie Tupoua (KO 14.kolo), Kali Meehana (TKO 3. kolo), Daniela Martze (TKO 1. kolo) a v posledním zápase 23. ledna zničil technickým KO v osmém kole Američana Jasona Bergmana!

Carlos TakamCarlos Takam má sice na svém kontě již dvě porážky a jednu remízu, ale také mnohem více zkušeností s těžkými duely.
V květnu 2013 porazil před limitem legendu Michaela Granta, v lednu 2014 remizoval s Kubáncem Mike Perezem, v červnu 2014 vybodoval veterána Tony Thompsona, V říjnu 2014 prohrál tvrdým knockoutem s Alexanderem Povetkinem. To jsou všechno zápasové zkušenosti, které Parkerovi chybí, ovšem Parker je zase o 11 let mladším boxerem.
Takam v minulosti zničil například českého boxera Romana Kracíka knockoutem v 1. kole, ale například Tomáše Mrázka zdolal až na body.

Podle nás je favoritem Joseph Parker, ale určitě to nebude mít snadné, protože Takam je tvrdý a zkušený boxer a dá se očekávat souboj na plný počet kol.