Dominic Breazeale veřejně vyzval Adama Kownackého. Přijme polský chasník tento souboj?

Aktuální světová patnáctka a americká čtyřka těžké váhy Dominic „Trouble“ Breazeale (20-2-0, 18 KO) vyzval skrze sociální sítě aktuální světovou dvanáctku a polskou jedničku Adama „Babyface“ Kownackého (20-0-0, 15 KO).

Bývalý dvojnásobný neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa Dominic Breazeale se hlasitě přihlásil o souboj s neporaženým polským chasníkem Adamem Kownackim. Třicetiletý rodák z Lomzy by se měl objevit v ringu na začátku roku, avšak zatím nemá soupeře. Toho se chytl o čtyři roky starší Američan, který projevil velký zájem o případný střet. „Vypadá to, že ještě nemáš soupeře pro tvůj další souboj. Už jsem tě vyzýval dvakrát, ale asi jsi potřeboval víc času, abys ses na mě mohl připravit.“ – Rozpovídal se rodák z kalifornského Glendale.

„Dejme fanouškům skutečnou bitvu těžkých vah. Můžeme bojovat v únoru, pokud je to pro tebe dost času na to, aby ses připravil.“ – Rýpl si ještě směrem k polskému válečníkovi borec s přezdívkou „Trouble“. Breazeale se naposledy objevil v ringu 18.5.2019, kdy jej tvrdě a v prvním kole uzemnil šampion WBC Deontay Wilder. Naopak Kownacki ještě v profesionálním ringu neochutnal hořkost porážky. Geralda Washingtona vyprovodil dvoukolovým výpraskem v lednu a následně svedl brutální bitvu s Chrisem Arreolou, kterou opanoval jasně na body v poměru 2x 117-111 a 118-110.