Dominic Breazeale: Tyson Fury ukončí ve třetím souboji Deontaye Wildera ještě dříve!

Bývalý dvojnásobný neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa a aktuální dvaadvacítka těžké váhy Dominic „Trouble“ Breazeale (20-2-0, 18 KO) je přesvědčený, že britský obr ukončí ve třetím duelu amerického knockoutéra ještě dříve.

Mnoho odborníků i fanoušků překvapil průběh odvety mezi britským obrem Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) a americkým knockoutérem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO). Jedna polovina se přikláněla na stranu rodáka z Alabamy, jenž podle nich měl svého soka ukončit před limitem. Naopak druhá polovina věřila, že rodák z Manchesteru opanuje bitvu na body. Málokdo pak věřil opačnému scénáři. Jenže Fury od začátku duelu dominoval a utrpení Wildera nakonec ukončil v sedmém dějství po brutální demolici. Tento výsledek však vůbec nepřekvapil aktuální světovou dvaadvacítku a americkou šestku těžké váhy Dominica Breazeala.

„Vůbec mě to nepřekvapilo. Byl jsem přímo na místě, když se ti dva poprvé střetli a abych byl upřímný, tak jsem myslel, že Fury udělal dost pro to, aby vyhrál i první duel. Bohužel přišel ten nešťastný knockdown ve dvanáctém kole a bodový sudí se rozhodli pro remízu. V odvetě pak Fury ukázal, že je opravdový šampion. Předvedl své boxerské dovednosti a ukázal i hrubou sílu. Podle mě trilogie bude mít stejný výsledek jako odveta. Možná Tyson ukončí Wildera ještě dříve, než v sedmém kole.“ – Rozpovídal se v podcastu stáje PBC čtyřiatřicetiletý rodák z Glendale.

Mnoho fanoušků se domnívá, že odveta byla příliš brzy zastavena a že Wilder se v trilogii dokáže pomstít, avšak Breazeale jejich emoce krotí. „Rozhodně nedokáže vyhrát. Ano, všichni víme, že má Deontay dynamit ve své pravačce, ale to je všechno, co má. Ve své kariéře odvedl skvělou práci a dostal se s jednou zbraní až takhle daleko, ale myslím si, že Fury je pro něj příliš velké sousto. Je moc chytrý a šikovný na to, aby se jeho pravačce vyhnul a nakonec ho potrestal tak, jako to udělal v odvetě.“ – Dokončil své povídání Američan.