Dominic Breazeale: Jsem připravený bojovat s Andym Ruizem a připravit mu první porážku před limitem!

Bývalý dvojnásobný neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa Dominic „Trouble“ Breazeale (20-2-0, 18 KO) by měl zájem o souboj se stájovým kolegou a bývalým šampionem Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-2-0, 22 KO).

V době pandemie koronaviru a karantény se mnoho lidí na světě nudí. Výjimkou nejsou ani profesionální boxeři, kteří tak vymýšlí jedno prohlášení za druhým. Například aktuální světová dvaadvacítka těžké váhy a bývalý dvojnásobný neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa Dominic Breazeale stihl vyzvat skoro celou špičku těžké váhy. Naposledy jeho slovům neunikl prozatímní šampion WBC Dillian Whyte a nyní si jeho pozornost vysloužil bývalý šampion Andy Ruiz. Třicetiletý Američan s mexickými kořeny zapsal dvě porážky v profesionální kariéře, když v roce 2016 prohrál s Josephem Parkerem a minulý rok v prosinci nestačil na britskou hvězdu Anthonyho Joshuu. V obou případech šlo o bodové porážky. Breazeale však věří, že dokáže, jako první muž, porazit obávaného „Destroyera“ před limitem.

„Myslím si, že by to byl dobrý souboj pro mě i pro Andyho. Fanoušci chtějí vidět nás dva v ringu. Víte, jeho poslední duel mi ukázal, jak na něj. Joshua přizpůsobil svůj styl a udělal to, co udělat musel. Byl tím větším mužem v ringu a našel cestu, jak získat své tituly zpět. Pokud máte v ringu opravdu velkého chlapa, který se dokáže dobře pohybovat a používat svůj jab, tak Ruiz nemá šanci. Tento stejný plán bych použil i já, ale jelikož jsem typ boxera, jenž rád potěší oko fanouška, tak bych se určitě pokusil o knockout. Oba rádi rozdáváme tvrdé údery se špatnými úmysly. Rozhodně rádi riskujeme a pokud se v ringu střetneme, tak se můžete těšit na velkou podívanou. Chtěl bych ho ukončit před limitem, protože bych za to dostal velké uznání. Stal bych se prvním borcem, který by Andyho Ruize knockoutoval.“ – Prozradil zámořským médiím čtyřiatřicetiletý rodák z Glendale.

Souboj dvou Američanů by jistě dával smysl hned z několika důvodů. Oba utrpěli porážku ve svém posledním duelu, který byl titulový. Breazeale podlehl Deontayi Wilderovi v prvním kole. Ruiz nezvládl odvetu s Anthonym Joshuou. Navíc oba chasníci patří pod stejnou promotérskou stáj Premier Boxing Champions. Vítěz tohoto duelu by se pak hodně rychle přiblížil další titulové šanci.