Dominic Breazeale: Izu? Nikdy před tím jsem o něm neslyšel!

Dominic Breazeale vs Izuagbe UgonohDominic Breazeale (17-1-0, 15 KO) potvrdil americkým médiím, že se vrací do ringu 25.2.2017, na galavečeru, jehož hlavním chodem bude souboj o titul mistra světa organizace WBC mezi Deontayem Wilderem (37-0-0, 36 KO) a Andrzejem Wawrzykem (33-1-0, 19 KO).

Avšak americký „Problém“ se nepostaví původně plánovanému Szpilkovi (20-2-0, 15 KO), ale vyzve jej další polský boxer Izuagbe Ugonoh (17-0-0, 14 KO). Breazeale se naposledy postavil do ringu 25.6.2016, kdy jej v bitvě o titul mistra světa organizace IBF, zle vyučil Anthony Joshua (18-0-0, 18 KO). Tehdy neporažený americký prospekt vydržel s šampionem v ringu pouhých sedm kol, než padl technickým knockoutem. Nyní se však chce vrátit na vlnu výher, ale ruku na srdce. Polský ranař určitě nebude lehké sousto. Breazeale je momentálně světovou patnáctkou. Rodák z polského Štětína je světovou sedmatřicítkou.

Izuagbe Ugonoh

„ Museli jsme učinit několik změn. Szpilka na nás tlačil, že potřebuje více času na přípravu a tak jsme hledali jinou alternativu. Hodně jsem se těšil do ringu a nechtěl jsem datum posouvat na později. Jsem jeden z těch, kteří chtějí být v ringu neustále. Kdyby to bylo na mě, jsem tam jednou za měsíc, ale to bohužel nejde. Tohle je jedna ze situací, kdy nechci čekat. Není na co čekat! Musíme se probíjet vpřed.“ – Rozpovídal se o svém duelu Breazeale. Ten bude mít v boji výškovou převahu pět centimetrů, avšak rozpětí paží hraje ve prospěch Poláka. Ugonoh má totiž rozpětí paží 213 centimetrů. Breazeale jen 207 centimetrů.

Anthony Joshua vs Dominic Breazeale

„ Já vůbec nevím kdo ten chlap je. Poprvé jsem se o něm dozvěděl, když mi dali podepisovat smlouvu. Vím jen to, že je to neporažený borec, měří asi 190 centimetrů, váží 105 kilo a trénoval s Josephem Parkerem (22-0-0, 18 KO), ale to je tak jediné co o něm vím. Fyzicky i psychicky jsem se s prohrou srovnal. Vzal jsem si nějaký čas volno. Udělal si takovou menší dovolenou, abych to všechno strávil. Následně jsme si ten zápas rozebrali a sledovali hodně chyby, které jsem udělal. Víte, je dobré když se poučíte z vlastních chyb. Jsem připraven opět vyhrávat.“ – Vyhlásil americký obr, který má stále v držení titul WBC Continental Americas Heavyweight title. Je tak klidně možné, že po tomto duelu nabere směr Deontay Wilder, pokud ten si poradí s Andrzejem Wawrzykem.