Dominic Boesel zdolal Svena Fornlinga a stal se šampionem IBO a prozatímním šampionem WBA!

Třicetiletý Němec Dominic Boesel (30-1-0, 12 KO) získal na domácí půdě titul mistra světa IBO a prozatímní titul WBA, když v jedenáctém kole ukončil stejně starého švédského válečníka Svena Fornlinga (15-2-0, 7 KO).

Již na vážení se oba kohouti do sebe pustili a tak se o den později čekala opravdu vyhrocená bitva. Pro oba válečníky to byl nesmírně těžký duel, ve kterém však za delší konec tahal třicetiletý Němec, jenž trefoval mnohem tvrdší údery, než stejně starý Švéd. Již ve druhém kole se Fornling ocitl na podlaze ringu, i když šlo spíše o ztrátu rovnováhy, ale bylo to po úderu a tak ringový sudí Jean Robert Laine mohl počítat.

V desátém dějství trefil Boesel skvělý úder ze zadní ruky, který šampionovi otevřel oko i nos a tím odstartoval jeho konec v tomto souboji. Zjevně otřesený rodák z Malmö se již nedokázal vrátit zpět do duelu a domácí borec jej zvládl ukončit v jedenáctém dějství. Fornling zaparkoval do provazů, kde jej Boesel zasypal tvrdými ranami a poslal k zemi. Ringový sudí už na nic nečekal a souboj okamžitě ukončil a nutno říci, že správně. Německý bojovník v tu chvíli vedl na body v poměru 2x 97-92 a 96-93, navíc Švéd po souboji okamžitě zamířil do nemocnice. Naši západní sousedé se dočkali nového šampiona IBO a prozatímního šampiona WBA v polotěžké váze, který mohl spokojeně odejít slavit svůj dominantní výkon.