Dokument o Tysonovi Furym! Návrat krále na trůn těžké váhy!

Stanice BT Sport vydala speciální půlhodinový dokument, který mapuje návrat britského krále Tysona „The Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO) zpět na trůn nejtěžší váhové kategorie. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si tento dechberoucí příběh.

Ten příběh jistě zná každý fanoušek profesionálního boxu. V listopadu roku 2015 sesadil Tyson Fury z trůnu těžké váhy nejdéle vládnoucího muže v historii Wladimira Klitschka. Jenže místo toho, aby se z něj stala obrovská celosvětová hvězda, upadl rodák z Manchesteru do depresí, které se snažil zahnat brutálním mixem drog, alkoholu a jídla. Za chvíli byl z bývalého mistra světa 181 kilo vážící tlouštík, jenž ani omylem nepřipomínal přemožitele legendárního Ukrajince a neporaženého lineárního krále.

Jeho život byl v troskách. Několikrát se pokusil vzít si život, ale nakonec své démony přemohl a vrátil se zpět k milovanému sportu. Po boku Bena Davisona, Franka Warrena, Andyho Lee a Sugara Hilla Stewarda vystoupal zpět na samotný vrchol. Návrat krále trval 1548 dní od doby, kdy získal tituly WBA, WBO, IBF a IBO, do doby, kdy vytrhl pás WBC ze spárů nejobávanějšího knockoutéra těžké váhy Deontaye Wildera. Tyson Fury není jen mužem, který posbíral ve své kariéře všechny prestižní pásy, ale je hlavně šampionem lidu, jenž je obrovskou inspirací. „Celému světu jsem ukázal, že kdokoliv může přemoct psychické problémy. Pokud já jsem se zvládl vyhrabat ze situace, do které jsem se dostal, tak vy to zvládnete taky.“