Dokáže Claressa Shileds ukořistit pásy ve třetí váhové kategorii? Ivana Habazin bude proti!

Již 10.1.2020 v Atlantic City se dočkáme hodně důležité bitvy v ženském boxu. O tituly WBC a WBO v super welterové váze si to rozdá Ivana Habazin (20-3-0, 7 KO) s Claressou „T-Rex“ Shields (9-0-0, 2 KO).

Na jejich střet mělo dojít již 5.10.2019 na galavečeru v Michiganu, ale díky incidentu na vážení se tak nestalo. Kouč Ivany Habazin, James Ali Bashir, byl totiž během ceremoniálu brutálně napaden a musel být převezen do nemocnice, kde se následně podrobil i operaci. Chorvatská bojovnice následně duel zrušila a raději jela do nemocnice za svým trenérem. Nyní už by mělo být vše vyřešeno a obě bojovnice se nakonec střetnou 10.1.2020 v Atlantic City, kde si vyřídí svoje účty. V sázce budou tituly WBC a WBO super welterové váhy i zápis do historie v případě mladší Američanky.

Čtyřiadvacetiletá Shields si totiž kráčí pro další úspěch. Dvakrát získala zlatou olympijskou medaili, ve čtvrtém souboji kariéry se stala šampionkou super střední váhy, v devíti soubojích sjednotila střední váhu a nyní jde úřadovat do super welterové váhy. Hodně zajímavá cesta zřejmě budoucí nejlepší bojovnice napříč všemi vahami. Pokud se to obávanému „T-Rexovi“ podaří, pak se stane šampionkou třetí váhové kategorie. Třicetiletá rodačka ze Záhřebu však rozhodně nebude snadnou soupeřkou. Bývalá šampionka IBF welterové váhy a IBO střední váhy totiž dokáže hodně potrápit favoritky a potrápila i královnu boxu Cecilii „First Lady“ Braekhus (36-0-0, 9 KO).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *