Dojemný kongres organizace WBC. Adonis Stevenson dostal speciální pás!

Hodně emotivní byl kongres organizace WBC, kde bývalý dlouholetý šampion této federace Adonis „Superman“ Stevenson (29-2-1, 24 KO) dostal speciální pás „Champion of Hope“.

Když se v prosinci postavil Adonis Stevenson do další obhajoby svého pásu WBC v polotěžké váze, nikdo nečekal, že se to může zvrhnout k boji o holý život. Přitom jednačtyřicetiletý Kanaďan, původem s Haiti, vedl na body nad svým ukrajinským sokem, Oleksanderem Gvozdykem. V desátém kole jím dokonce dokázal otřást. Jenže borec s přezdívkou „The Nail“ zavelel v jedenáctém dějství k útoku a Stevensona šeredně knockoutoval. Bývalý šampion se těžko vracel na nohy, ale přece jen vstal a dokonce se účastnil vyhlášení výsledku. Jenže zkolaboval v šatně.

Stevenson byl následně převezen do nemocnice, kde jej doktoři uvedli do umělého spánku, aby předešli případnému otoku mozku. „Adonis utrpěl vážné poškození mozku. Musel se podrobit operaci a nyní je v umělém spánku.“ – Zněly hrozivé zprávy z nemocnice, které byly podpořeny doktory, jenž nedávali bývalému šampionovi žádné šance na uzdravení. Stevenson již nikdy neměl chodit, mluvit, nebo si dokonce cokoliv pamatovat. Jenže Kanaďan ukázal ohromné srdce válečníka a zázračně se uzdravil.

Nyní, téměř po dvou letech od souboje s Gvozdykem, je hvězdný „Superman“ úplně fit a organizace WBC se rozhodla udělat velké gesto směrem ke svému dlouholetému šampionovi. „Adonisi, něco jsme pro tebe vyrobili. Je to speciální pás šampiona naděje. Jsme velice potěšeni, že tu dnes můžeš být s námi.“ – Prozradil prezident jedné z nejprestižnějších organizací. Tento pás předal Stevensonovi jeho bývalý soupeř Badou Jack a po jeho boku byla i legenda profesionálního boxu Bernard Hopkins.