Dnes zemřel panamský boxer Ernesto Marcel

Bývalý světový šampión v pérové váze Ernesto Marcel dnes po delších zdravotních komplikacích zemřel ve věku 72 let.

Panamský boxer přezdívaný „Nato Flat Nose“ Ernesto Marcel (40-4-2, 23 KO) se narodil ve městě Colón 23.5.1948. V profiringu debutoval v roce 1966, kdy knockoutoval v prvním kole krajana Valentina Worrella.

V roce 1969 se stal šampiónem Panamy v bantamové váze, když v šesti kolech zničil Eugenia Hurtada. V roce 1970 bojoval opět o národní titul, ale tentokrát už v pérové váze. Do cesty se mu tehdy postavil skvělý Miguel Riasco a byla z toho velmi vyrovnaná bitva, kterou nakonec těsně na body ovládl Marcel.

V roce 1971 vyzval šampióna pérové váhy organizace WBC, Japonce Kuniakiho Shibatu. Patnáctikolový zápas, který se konal v zemi vycházejícího slunce skončil remízou. O rok později už zvedal nad hlavu titul WBA, když ve Venezuele dokázal těsně vybodovat domácího šampióna Antonia Gomeze.

Pás následně čtyřikrát obhájil. Naposledy to bylo 16. února 1974, kdy dokázal v patnáctikolové bitvě vybodovat Nikaragujce Alexise Arguella. Marcel po vyhraném souboji ukončil svou aktivní kariéru ve svých 25 letech.