Dnes: válka Joshua vs Pulev o čtyři tituly!

Tak jsme se dočkali. Velká titulová bitva v těžké váze je tu. Dnes večer se střetnou Anthony Joshua a Kubrat Pulev. Přímý přenos bude vysílat streamovací služba DAZN!

DNES –  O2 Aréna, Londýn, VB
Těžká váha
Anthony Joshua vs Kubrat Pulev

Britská dvojka a světová trojka “AJ” Anthony JOSHUA (23-1-0, 21 KO) a bulharská jednička a světová jedenáctka “The Cobra” Kubrat PULEV (28-1-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!

Anthony Joshua získal světový titul IBF v roce 2016, kdy ve druhém kole knockoutoval naprosto neškodného Američana Charlese Martina. Titul následně dvakrát obhájil, když ve stejný rok porazil Američany Dominica Breazealeho a Erica Molinu.

V roce 2017 přišel souboj pravdy s tehdejším šampiónem Wladimirem Klitschkem. Velmi očekávaná bitva, která nabídlo to nejlepší z boxerských umění skončila v jedenáctém kole, ve kterém Joshua tvrdě Klitschka dokončil. Touto výhrou získal pásy WBO, WBA super a IBO. Zároveň se zařadil mezi legendy jako jsou Ross Puritty, Corrie Sanders, Lamon Brewster a Tyson Fury. Protože jen oni dokázali porazit legendárního Ukrajince.

Všechny čtyři pásy následně obhájil s Francouzem Carlosem Takamem, Novozélanďanem Josephem Parkerkem a Rusem Alexanderem Povetkinem.Jenže pak přišel zápas s Andy Ruizem a velmi nečekaná prohra v sedmém kole. Následně loni v prosinci, přišla odveta a Joshua dokázal Andyho Ruize vybodovat 119:109 a 2x 118:110 Andyho Ruize a vzít si zpět ztracené tituly.

Nyní bude hájit pásy znova a do cesty se mu postaví bulharská „The Cobra“ Kubrat Pulev, který je oficiálním vyzyvatelem za organizaci IBF. Bulharský boxer nestál v ringu od loňského listopadu, kdy ve Spojených státech jasně vybodoval 99:91 a 2x 98:92 domácího Rydella Bookera a připsal si osmou výhru v řadě od porážky s Wladimirem Klitschkem.


Galavečer bude vysílat streamovací služba DAZN. Předplatné stojí aktuálně 39 kč na měsíc. Služba je dostupná pro Android (Mobily, tablety a TV), iOS a samozřejmě i přes Webové rozhraní.
– ANDROID
– IOS
– WEB


Vážení
Anthony Joshua: 109,2 kg (7.12.2019 – 107,5 kg)
Kubrat Pulev: 108,6 kg (9.11.2019 – 112,6 kg)

Výměna názoru během vážení a střetnutí „Face to Face“.

Vážení se neobešlo bez slovní potyčky a Joshua i Pulev si ostře vyměňovali názory. Kdo teda bude dnes večer šampiónem?

“Řekl jsem mu, že já jsem ten lepší boxer a zítra to pozná v ringu a to se mu nelíbilo. Ale jeho reakce mě nepřekvapila, je to normální, zatím je ještě mistr světa, ale jen do zítra. Zítra bude mluvit už úplně jinak. Nesnažil sem ho nabourat psychicky, jen sem mu chtěl dát jasně najevo, že je poslední den šampiónem a zítra to ukážu celému světu. Vážím si ho jako olympijského vítěze a světového šampióna, ale zítra ho porazím”. řekl Pulev

“Mnoho let boxuji a viděl jsem spoustu bojovníků, jak mluví nesmysli a pak chytali jednu ránu za druhou. On si myslel, že mě to zastraší, ale naopak. Nejraději bych mu dal hned, ale udělám to zítra. Kecy jsou teď zbytečné”. reagoval Joshua během výměny názorů!