Dnes: Usman vs Burns o titul na UFC 258!

UFC 258Dnes v noci nás čeká velká titulová bitva na galavečeru UFC 258. Souboj ve velterové váze Kamaru Usman vs Gilbert Burns! Obhájí Usman pás i potřetí? Živě na Premier sport!

DNES – UFC APEX, Las Vegas, USA
UFC 258 – velterová váha
Kamaru Usman vs Gilbert Burns

Nigerijský válečník Kamaru Usman má za sebou pod největší MMA organizací již 11 duelů a všechny vyhrál. Na svém kontě má neskutečných 16 výher v řadě. Prohrál pouze jednou a to v roce 2013 na galavečeru CFA 11 s Jose Caceresem, který jej uškrtil v prvním kole.

UFC 258

Usman měl první zápas pod UFC 19. prosince 2015, kdy ovládl na body duel s Jamajčanem Leonem Edwardsem. V březnu 2019 na UFC 235 vybojoval titul šampióna velterové váhy, když jasně vybodoval tehdejšího šampióna, Američana Tyrona Woodleye.

První obhajoba přišla v prosinci téhož roku na UFC 245, kdy se do klece postavil proti hvězdnému americkému fighterovi Colby Covingtonovi. Toho Usman ukončil v pátém kole technickým KO.

Podruhé titul Usman obhájil loni v červenci na galavečeru UFC 251, kde jasně vybodoval Američana Jorge Masvidala. Nyní ho tak čeká třetí obhajoba pásu a do cesty se mu postaví brazilský zápasník Gilbert Burns.

Burns je v UFC již od roku 2014 a z patnácti duelu prohrál pouze třikrát. Brazilec loni měl dva zápasy, nejdříve v březnu ukončil v prvním kole krajana Demiana Maiu a následně v květnu vybodoval Američana Tyrona Woodleye. Oba loňské duely byly zároveň oceněny jako zápasy večera.