Dnes USA: Golovkin vs Martirosyan a Braekhus vs Reis!

Dnes nás čekají v americkém StubHub Centru dva velké titulové zápasy. Gennady Golovkin bude obhajovat tři světové tituly a královna ženského boxu Cecilia Braekhus dokonce pět pásů! Video a galerie z vážení, stream!

DNES – StubHub Center, Carson, USA
Stream ZDE
Střední váha
Gennady Golovkin vs Vanes Martirosyan
Neporažená světová dvojka a kazašská jednička “GGG” Gennady GOLOVKIN (37-0-1, 33 KO) a Armén žijící v USA “Nightmare” MARTIROSYAN (36-3-1, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o pásy WBA super, WBC a IBO!

Vážení
Gennady Golovkin: 72,6 kg
Vanes Martirosyan: 72,3 kg

Čekala nás velmi očekávaná odveta mezi Golovkinem a Alvarezem, jenže oba aktéři podstoupili antidopingové kontroly, které odhalili u Alvareze nedovolenou látku v těle – klenbuterol. Interní kontrola ukázala, že zakázaná látka se do těla boxera dostala údajně prostřednictvím kontaminovaného masa. V Mexiku bylo mnoho případů, že se sportovci po požití masa dostalo do organizmu více zakázaných látek.

Avšak nevadské sportovní komisi toto vysvětlení jako obhajoba nestačila a zápas pozastavila a s největší pravděpodobností bude Alvarez ke všemu suspendován na pul roku nebo na celý kalendářní rok. Následně dala od zápasu ruce pryč také televize HBO a o zápasu bylo prakticky rozhodnuto.

Tým Golovkina ale nechtěl termín zápasu rušit a tak hledal rychle náhradu, kterou nakonec našel v Arménovi Vanesovi Martirosyanovi. Organizace IBF zápas neodsouhlasila, neboť povinným vyzyvatelem za tuto organizaci je neporažený Ukrajinec Sergiy Derevyanchenko a tak tento pás ve hře dnes nebude

Pokud IBF odebere světový pás Golovkinovi, nebude to poprvé, kdy tato organizace odebrala svému šampiónovi pás. To samé již udělala v roce 2016, když Tyson Fury dal přednost odvetě s Wladimirem Klitschkem. Rozhodnotí dost nešťastné a pokud se to bude opět opakovat u Golovkina, preference IBF rozhodně velmi klesnou.

DNES – StubHub Center, Carson, California, USA
Velterová váha ženy
Cecilia Braekhus vs Kali Reis
Neporažená norská a světová jednička “First Lady” Cecilia BRAEKHUS (32-0-0, 9 KO) a americká jednička a světová dvojka střední váhy “KO Mequinonoag” Kali REIS (13-6-1, 4 KO) se utkají v desetikolové bitvě o tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO!

Vážení
Cecilia Braekhus: 66,1 kg
Kali Reis: 65,7 kg

Cecilia Braekhus letos v září oslaví již 37. narozeniny, ale to ji neubírá dravost a chuť bojovat, ba naopak. Tahle rodačka z Kolumbie má před sebou 33. profesionální duel a vněm bude obhajovat všechny prestižní pásy WBA, WBC, WBO, IBF a IBO, což je věc nevídaná i mezi muži.

Braekhus měl v loni 3 těžké zápasy a všechny zvládla s naprostým přehledem. V únoru jasně vybodovala švédskou krásku Klaru Svensson, v červnu světovou jedničku super lehké váhy, Argentinku Ericu Anabell Farias a v posledním říjnovým zápase zničila v šesti kolech další švédskou hvězdu Mikaelu Lauren.

Dnes má před sebou bývalou světovou šampiónku střední váhy Kali Reis. Ta stejně jako Braekhus loni zvítězila ve všech svých duelech, ale nutno podotknout, že měla mnohem slabší soupeřky neboť si spravovala chuť po porážce s Christinou Hammer ji vybodovala v listopadu 2016.

V tomto duelu je bezesporu favoritkou Cecilia Braekhus a nepředpokládá se jiná varianta než výhra této krásky a dnes už i legendy profesionálního boxu, která má své místo v mezinárodní boxerské síni slávy.