Dnes: UFC on ESPN 11 – Blaydes vs Volkov!

Dnešní noc nabídne další galavečer UFC. O hlavní zápas se postarají těžké váhy Curtis Blaydes a Alexander Volkov! Video z vážení v článku! Přímý přenos bude vysílat sportovní stanice Nova Sport 2!

20.6.2020 – Las Vegas, Nevada, USA
UFC on ESPN 11
Těžká váha
Curtis Blaydes vs Alexander Volkov

Vážení
Curtis Blaydes: 120,2 kg
Alexander Volkov: 113,3 kg

Dnes nás na UFC on ESPN 11 v Las Vegas čeká atraktivní souboj těžké váhy. V oktagonu se proti sobě postaví trojka těžké váhy, Američan “Razor” Curtis Blaydes (13-2) a sedmička žebříčku “Drago” Alexander Volkov (31-7) z Ruska.

Devětadvacetiletý Američan Curtis Blaydes se pohybuje mezi smetánkou nejprestižnější MMA ligy světa od roku 2016. Do UFC vstoupil porážkou s aktuální dvojkou žebříčku, Kameruncem Francisem Ngannou, se kterým následně prohrál i v odvetě v roce 2018 a je tak jediným jeho přemožitelem v UFC.

Blaydes stihl ještě zápas letos v lednu, kdy v ostře sledované bitvě s Brazilcem Junior dos Santos jasně dominoval a Santose ukončil ve druhém kole. Celkem má v UFC na svém kontě 11 zápasů, 8 výher, dvě porážky a jeden zápas bez výsledku, když po vítěství v roce 2017 nad Adamem Milsteadem měl pozitivní test na marihuanu.

Na druhé straně jednatřicetiletý Rus je v UFC také od roku 2016, kam přešel po zkušenostech v Bellatoru a v M-1 Challenge. V obou organizacích se stal také šampiónem.V UFC má na svém kontě 6 zápasů, z nichž si připsal pouze jedinou porážku a to 6 října 2018, kdy jej knockoutoval ve třetím kole Američan Derrick Lewis.

Volkov naposledy zápasil loni v listopadu, kdy na domácím galavečeru v Moskvě vybodoval Američana Grega Hardyho. Nyní by chtěl ruský fighter skalp Blaydese a vyzvat Kamerunce Francise Ngannoua.

Galavečer bude jako vždy přenášet v přímém přenosu sportovní televize Nova Sport 2. Přímý přenos začíná dnes v noci ve 2:00!


Žebříček těžké váhy UFC

Šampión: Stipe Miočič

1. Daniel Cormier
2. Francis Ngannou
3. Curtis Blaydes
4. Derrick Lewis
5. Junior Dos Santos
6. Jairzinho Rozenstruik
7. Alexander Volkov
8. Alistair Overeem
9. Walt Harris
10. Augusto Sakai