Dnes: Vieira vs Tate na UFC Fight Night 198!

Bývalá americká šampiónka bantamové váhy Miesha Tate dnes v noci vyzve na galavečeru UFC Fight Night 198 brazilskou válečnici Ketlen Vieira! Přímý přenos na Premier Sport!

DNES – UFC Apex, Nevada, USA
UFC Fight Night 198
Bantamová váha
🇧🇷 Ketlen Vieira vs Miesha Tate 🇺🇸

Třicetiletá brazilská fighterka „Fenomeno“ Ketlen Vieira naskočila do UFC v říjnu 2016 jako šampiónka brazilské organizace BWF a ve svém debutu v nejprestižnější MMA lize světa ovládla na body vyrovnaný zápas s Američankou Kelly Faszholz.

V roce 2017 vybodovala Američanku Ashlee Evans-Smith a ve druhém kole ukončila další americkou fighterku Sara McMann. V roce 2018 se postavila do klece jen jednou na UFC 222, kde přetlačili na body Američanku Cat Zingano.

Poté si dala rok a půl dlouhou pauzu a vrátila se až v prosinci 2019 na galavečeru UFC 245. Zápasová pauze ji zrovna neprospěla a mexická válečnice Irene Aldana ji knockoutovala již v prvním kole. Pro Vieiru to byla první porážka kariéry.

Loni v září si na galavečeru UFC 253 spravila chuť, když na body porazila americkou reprezentantku Sijaru Eubanks. Naposledy stála v oktagonu letos v únoru, když se střetla s ruskou fighterkou Yanou Kunitskayou. Ruska byla v zápase jistější a Vieiru vybodovala 3x 29:28.

Nyní čeká další velká výzva a to bývalá šampiónka bantamové váhy, pětatřicetiletá americká kráska „Cupcake“ Miesha Tate. Americká fighterka se do oktagonu vrátila letos v červenci po téměř pětileté pauze, během které stihla porodit dvě děti

Na galavečeru UFC on ESPN 26 vyzvala čtyřiačtyřicetiletou veteránku Marion Reneau. Tate zápas jasně ovládla a krajanku ukončila technickým KO v posledním třetím kole. Tate aktuálně patří 8. pozice v bantamové váze a chtěla by se opět probojovat do titulového zápasu. Ketlen Vieira je jen o jednu příčku výše a očekává se velmi vyrovnaný duel.


UFC Fight Night 198

PŘEDZÁPASY

Slámová váha
🇧🇷 Luana Pinheiro vs Sam Hughes 🇺🇸
Pérová váha
🇺🇸 Sean Soriano vs Shayilan Nuerdanbieke 🇨🇳
Muší váha
🇺🇸 Cody Durden vs Qileng Aori 🇨🇳
Slámová váha
🇹🇭 Loma Lookboonmee vs Lupita Godinez 🇲🇽
Lehká váha
🇲🇽 Rafa García vs Natan Levy 🇮🇱
Pérová váha
🇺🇸 Tucker Lutz vs Pat Sabatini 🇺🇸

HLAVNÍ KARTA

Bantamová váha
🇬🇧 Davey Grant vs Adrian Yanez 🇺🇸
Bantamová váha
🇧🇷 Rani Yahya vs Kyung Ho Kang 🇰🇷
Muší váha
🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Joanne Calderwood vs Taila Santos 🇧🇷 
Velterová váha
🇺🇸 Michael Chiesa vs Sean Brady 🇺🇸
Bantamová váha
🇧🇷 Ketlen Vieira vs Miesha Tate 🇺🇸