Dnes: Teixeira vs Castano o titul WBO!

Galavečer v Kalifornii dnes v noci nabídne dva titulové souboje. Nyní se podíváme na první z nich. Patrick Teixeira a Brian Carlos Castano se utkají o pás WBO v super velterové váze. Galerie a video z vážení v článku!

DNES – Fantasy Springs Casino, Indio, USA
Super velterová váha
Patrick Teixeira vs Brian Castano

Brazilská jednička a světová desítka Patrick TEIXEIRA (31-1-0, 22 KO) a neporažena argentinská jednička a světová čtyřka „El Boxi“ Brian CASTANO (16-0-1, 12 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Vážení
Patrick Teixeira: 69,5 kg
Brian Castano: 69,7 kg


Patrick Teixeira získal v posledním zápase v listopadu 2019 prozatímní světový titul WBO, když ve velmi vyrovnaném duelu dokázal vybodovat 116:111 a 2x 114:113 Carlose Adamese z Dominikánské republiky.

O plnohodnotný titul se měl původně utkat s neporaženým mexickým boxerem Jaime Munguiaou, který v tu dobu byl šampiónem. Nicméně Mexičan pás uvolnil a přešel do střední váhy a tak se Teixeira utká o plnohodnotný titul s dosavadním Interkontinentálním šampiónem WBO Brianem Castanem.

Ten naposledy boxoval v listopadu 2019, kdy v pátém kole ukončil Nigerijce Wale Omotosa. Castano je také bývalý šampión organizace WBA a na začátku remizoval s vyzyvatelem Erislandy Larou. Mělo  dojít na odvetu, ale ta se nakonec nekonala a Castano o titul přišel. Nyní má možnost se stát opět šampiónem, ale bude to mít velmi těžké.