Dnes: Taylor vs Catterall o 4 tituly!

Josh Taylor vs Jack CatterallŠampión lehké váhy Josh Taylor má před sebou obhajobu titulů WBA super, WBO, WBC a IBF. Dnes se mu do cesty postaví krajan Jack Catterall! Video z vyhroceného vážení v článku!

DNES – The SSE Hydro, Glasgow, VB
Super lehká váha
Josh Taylor 🇬🇧🆚🇬🇧 Jack Catterall

Neporažená britská a světová jednička „The Tartan Tornado“ Josh TAYLOR (18-0-0, 13 KO) a neporažená britská dvojka a světová devítka „El Gato“ Jack CATTERALL (26-0-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly WBA super, WBO, WBC a IBF!

Vážení
Josh Taylor: 63,5 kg
Jack Catterall: 63 kg

Jednatřicetiletý úřadující šampión Josh Taylor získal pás IBF v květnu 2019, když jasně vybodoval Ivana Baranchyka. Téhož roku se utkal ještě s americkým bijcem Regisem Prograisem, kterého ve vyrovnané bitvě přetlačil na body a získal také pás WBA super.

V roce 2020 oba pásy obhájil, když v prvním kole knockoutoval Apinuna Khongsonga z Thajska. Loni v květnu se tak postavil ke sjednocující bitvě s šampiónem organizací WBO a WBC, Američanem Jose Carlosem Ramirezem. Očekávána a velmi vyrovnaná bitva nakonec skončila těsným vítězstvím pro Taylora na body 3x 114:112. V zápase rozhodli dvě počítání amerického boxera v šestém a sedmém kole.

Josh Taylor vs Jack Catterall

Dnes večer tak nesporného šampióna čeká první obhajoba všech čtyř titulů a do cesty se mu postaví osmadvacetiletý krajan Jack Catterall. Ten měl v minulosti v držení Evropské a Interkontinentální pásy a nyní ho čeká první souboj o světový titul. Catterall není ani zdaleka tak zkušený boxer jako úřadující šampión a očekává se jednostranná bitva.