Dnes: Stevenson vs Nakathila o titul WBO!

Shakur Stevenson a Jeremiah Nakathila mají odváženo a večer nás čeká souboj o prozatímní světový titul WBO v super pérové váze! Přímý přeno na Sport 1!

DNES – Virgin Hotels Las Vegas, Las Vegas, USA
Super pérová váha
Shakur Stevenson vs Jeremiah Nakathila
Přímý přenos na Sport 1 od 4:00!

Neporažená americká čtyřka a světová osmička “Fearless” Shakur STEVENSON (15-0-0, 8 KO) a namibijská jednička a světová čtrnáctka “Low Key” Jeremiah NAKATHILA (21-1-0, 17 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBO!

Vážení
Shakur Stevenson: 58,7 kg
Jeremiah Nakathila: 58,6 kg

Třiadvacetiletý Shakur Stevenson získal v říjnu 2019 světový titul WBO v pérové váze, když jednoznačně na body ovládl souboj s krajanem Joetem Gonzalezem a uštědřil mu tak první profesionální porážku.

Následně přešel do super pérové váhy, kde loni vypráskal Portorikánce Felixe Caraballa, kterého knockoutoval v šestém kole a následně jasně vybodoval dalšího Američana Toka Kahna Claryho.

Nyní může získat prozatímní světový titul a do cesty se mu postaví zkušený Namibijský boxer, jednatřicetiletý Jeremiah Nakathila. Ten má na svém kontě pouze jedinou porážku, která se ovšem datuje do roku 2016, kdy jej těsně vybodoval ruský boxer Evgeny Chuprakov.

Nakathila měl v minulosti v držení africký a globální titul WBO a naposledy boxoval loni v prosinci, kdy na domácím galavečeru knockoutoval ve druhém kole Emmanuela Amose z Tanzanie.

Vítěz tohoto duelu získá prozatímní světový titul a stane se oficiálním povinným vyzývatelem šampióna. Tím je pětatřicetiletý Američan Jamel Herring, jenž drží pás od roku 2019.