DNES: Saunders vs Akavov!

Billy Joe Saunders vs Artur AkavovTrochu v tichosti dnes bude obhajovat pás WBO ve střední váze Brit Billy Joe Saunders, kterého vyzve ruský boxer Artur Akavov! Stream v článku! na vážení byl i Tyson Fury, který podporuje domácího borce!

DNES – Lagoon Leisure Centre, Paisley, Skotsko
⇒ STREAM ZDE ⇐
Střední váha
Billy Joe Saunders vs Artur Akavov
Neporažená britská dvojka a světová pětka “Superb” Billy Joe SAUNDERS (23-0-0, 12 KO) a ruská dvojka “Wolverine” Artur AKAVOV (16-1-0, 7 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o pás WBO!

Billy Joe Saunders vs Artur Akavov

Vážení
Billy Joe Saunders: 72,6 kg
Artur Akavov: 72,5 kg

Saunders získal pás WBO loni 19. prosince, když ve velmi sledovaném zápase těsně vybodoval 114:112, 115:111 a 113:113 irského boxera Andy Lee (34-3-1, 24 KO). Nyní se vrací po roce mezi šestnáct provazů, aby pás obhájil proti ruské dvojce.

Billy Joe Saunders vs Artur Akavov

Artur Akavov má před sebou druhou titulovou bitvu, tu první loni v červnu vyhrál, když získal pás menší organizace WBF. Tehdy si snadno na body 119:106 a 2x 120:105 poradil s Francouzem Michelem Mothmorou (29-24-0, 10 KO).

Billy Joe Saunders vs Artur Akavov

Údajně měly být Britovi nabídnuty 3 milliony dolarů za to, že se utká s Kazašskou mlátičkou Gennady Golovkinem. Sám Saunders toto vyvrátil. Prý mu nabídly pouze 1.5 milionů dolarů a to není částka, kterou by akceptoval.

„ Nevidím do toho kolik bylo nabídnuto Billymu, jen říkám co mi bylo sděleno. Mám pocit, že to je jak s Tysonem Furym, kterému nabídli hormadu peněz za odvetu s Wladimirem Klitschkem a on to vzdal. Respektive zvolil cestu drog a alkoholu. Billy jen moc píše na facebooku a na twitteru. Moc mluví to mu opravdu jde, ale skutky nikde nejsou. Zavolej Tomu Loefflerovi ( Golovkinův promotér) a domluv se s ním na podmínkách boje, pak to podepíšeme a můžeme mluvit vážně a né jen kecat do větru. Prázdnejma kecama štveš náš, ale i fanoušky boxu.“ – vzkázal zkušený kouč Sanchez.

Billy Joe Saunders vs Artur Akavov

Tým kolem Gennady Golovkina se snaží zatím domluvit souboj s Danielem Jacobsem (32-1-0, 29KO), majitelem titulu WBA, tedy její regulérní verze. Super šampionem WBA je totiž Kazach. Souboj by se měl domlouvat na 18.3.2017 do slavné Madison Square Garden. Golovkin by po té chtěl boxovat v Červnu a tam by připadal do úvahy právě Saunders. Další souboj si plánuje K2 Promotions, zastupující Golovkina, na Říjen či Listopad. Na tento datum by rádi konečně uspořádali zápas mezi „GGG“ a mexickou hvězdou Saulem „Canelo“ Alvarezem (48-1-1, 34KO).