Dnes: Rivas vs Rozicki o světový titul WBC!

Kolumbijec Oscar Rivas a Kanaďan Ryan Rozicki mají odváženo a dnes v noci se utkají v historicky prvním souboji o světový titul WBC ve váze Bridgerweight!

DNES – Olympia Theatre, Montreal, Kanada
Bridgerweight
🇨🇺 Oscar Rivas vs Ryan Rozicki 🇨🇦

Kolumbijská a světová jednička „Kaboom“ Oscar RIVAS (27-1-0, 19 KO) a neporažená kanadská jednička a světová čtyřka „The Bruiser“ Ryan ROZICKI (13-0-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBC!

Vážení
Oscar Rivas: 100,8 kg
Ryan Rozicki: 92,1 kg

Pro čtyřiatřicetiletého kubánského boxera to bude druhý zápas o světový titulu v kariéře. Před dvěma lety se utkal ještě v těžké váze o uvolněný prozatímní světový titul s britským tvrďákem Dillianem Whytem. Rivas však Whyta porazit nedokázal a v londýnské O2 aréně prohrál na body.

Rivas naposledy boxoval letos v březnu kdy na galavečeru v Kanadě, kde i dlouhodobě žije, ukončil ve třetím kole domácího boxera Sylvera Louise. Nyní přešel do do nové váhové kategorie Bridgerweigt kde se měl v odvetě utkat s Američanem Bryantem Jenningsem. Oba boxeři souhlasili, že půjdou do zápasu naočkovaní. Tento týden však Jennings své rozhodnutí změnil a WBC ho ze zápasu vyřadila a promotéři jako náhradu vybrali domácí neporaženou jedničku Ryana Rozickiho.

Šestadvacetiletý Kanaďan si loni smlsnul na českém bijci Vladimírovi Řezníčkovi, kterého tvrdě ukončil ve třetím kole a obhájil Mezinárodní stříbrný titul WBC v křížové váze. Letos v dubnu na domácím galavečeru seřezal stejně jako Rivas krajana Sylvera Louise a získal kanadský titul NABA v křížové váze.

Kdo se stane historicky prvním šampiónem váhové kategorie Bridgerweight?