Dnes: Povetkin vs Whyte o titul!

Dnes nás čeká velmi očekávaná bitva Alexander Povetkin vs Dillian Whyte, kteří si to rozdají o prozatímní titul WBC a také speciální diamantový pás této organizace! Galerie a video z vážení v článku!

22.8.2020 – Matchroom Fight Camp, Brentwood, Velká Británie
Těžká váha
Alexander Povetkin vs Dillian Whyte

Ruská jednička a světová pětka “Russian Vityaz” Alexander POVETKIN (35-2-1, 24 KO) a britská trojka a světová sedmička “The Body Snatcher” Dillian WHYTE (27-1-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul a diamantový titul WBC!

Vážení
Alexander Povetkin: 101,6 kg (7.12.2019 – 104 kg)
Dillian Whyte: 114,4 kg (7.12.2019 – 122,9 kg)

Povetkin od posledního prosincového duelu shodil 2 kilogramy a Whyte rovnou více jak 8 kilogramů. Je tak vidět, že ani jeden z boxerů zápas nepodcenil a připravovali se na sto procent.

Když Dillian Whyte vstupoval do prosincového souboje s polským obrem Mariuszem „The Viking“ Wachem (35-6-0, 19 KO), tak nebyl v příliš dobré formě. Podle slov dvaatřicetiletého Brita byla na vině kauza ohledně dopingu, ale také fakt, že se o souboji dozvěděl prakticky pár dní dopředu. Přesto si v saúdskoarabském Rijádu dokráčel k vítězství na body v poměru 2x 97:93 a 98:93. Utrápenému, leč zaslouženému.

Nyní se mu do cesty postaví houževnatý Rus Alexander Povetkin, který se loni skvěle uvedl v zápase s Hughiem Fury, kterého prakticky k ničemu nepustil a favorita zápasu jednoznačně vybodoval. V dalším duelu remizoval Michaelem Hunterem, který byl stejně jako Fury favoritem a nakonec tvrdě narazil.

Dokáže Povetkin opět vyhrát a získat ve čtyřiceti letech světový titul nebo Whyte potvrdí roli favorita a svou pozici povinného vyzyvatele Tysona Fury?
Galavečer bude vysílat Sport 1 od 20:00!