Dnes: Povetkin vs Whyte na DAZN!

Velmi očekávaná odveta je tu. Šampión WBC Alexander Povetkin jde obhájit prozatímní pás s britským tvrďákem Dillianem Whytem! Galerie a video z vážení v článku!

DNES – Europa Point Sports Complex, Gibraltar
Těžká váha

Alexander Povetkin vs Dillian Whyte 2
Přímý přenos DAZN

Ruská jednička a světová čtyřka “Russian Vityaz” Alexander POVETKIN (36-2-1, 25 KO) a britská trojka a světová sedmička “The Body Snatcher” Dillian WHYTE (27-2-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový pás organizace WBC!

Vážení
Alexander Povetkin: 103,5 kg (22.8.2020 – 101,6 kg)
Dillian Whyte: 112,5 kg (22.8.2020 – 114,4 kg)

První vzájemný duel, který se konal loni 22 srpna nám nabídl strhující podívanou, ve které domácí Whyte nedokázal využít zápasové převahy. Povetkina dokázal dvakrát dostat ve čtvrtém kole do počítání a vypadalo to, že se blíží konec dnes už jednačtyřicetiletého ruského boxera.

Jenže Povetkin se nevzdal a v pátém kole parádním levým zvedákem britského boxera poslal k zemi a ten už se sám nedokázal zvednout. Povetkin tak získal prozatímní titul WBC a také prestižní diamantový pás této organizace.

Tým Whyta měl samozřejmě ve smlouvě doložku o odvetě a na té se prakticky dohodli neprodleně po zápase. Ta měla proběhnou 21. listopadu, ale ruský boxer se nakazil koronavirem a zápas byl odložen na 6. března do Londýna.

Jenže Velká Británie omezila cestovaní cizinců a zpřísnila podmínky a donutila tak Hearna změnit místo konání. Tím místem je nakonec britský Gibraltar a vítěz si z ringu odnese prozatímní světový titul organizace WBC.

Prezident organizace WBC Mauricio Sulaiman také oznámil, že vítěz očekávaného odvetného duelu se automaticky nestane vyzyvatelem šampióna Furyho. “Je těžká doba, kterou brzdí pandemie koronaviru. Budeme o všem jednat, ale Whyte nebo Povetkin bude prozatímní šampión a pás bude dvakrát obhajovat a poté teprve přijde na řadu souboj o plnohodnotný pás. To už budeme mít za sebou dvojzápas Furyho s Joshuou”. řekl prezident WBC