Dnes: Plant vs Traux o titul IBF!

Máme zde galerii a video z vážení k duelu Caleb Plant vs Caleb Traux. Plant má před sebou třetí obhajobu titulu IBF v super střední váze!

Dnes – Shrine Exposition Center, Los Angeles, USA
Super střední váha
Caleb Plant vs Caleb Traux

Neporažená americká trojka a světová šestka “Sweethands” Caleb PLANT (20-0-0, 12 KO) a americká třináctka “Golden” Caleb TRAUX (31-4-2, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace IBF!

Vážení
Caleb Plant: 76 kg
Caleb Traux: 76,1 kg

Osmadvacetiletý úřadující šampión Caleb Plant získal světový titul IBF v lednu 2019, kdy jasně vybodoval 115:111 a 2×116:110 venezuelského boxera Jose Uzcategui.

V červenci 2019 pás obhájil poprvé, když ve třetím kole ukončil do té doby neporaženého krajana Mike Lee. Naposledy Plant obhájil titul loni 15. února, když v desátém kole vyprovodil německého bijce Vincenta Feigenbutze.

Nyní Planta čeká třetí obhajoba a do cesty se mu postaví o devět let starší Američan Caleb Traux. Ten naposledy boxoval před rokem, kdy ve velmi vyrovnaném duelu vybodoval 97:91, 95:93 a 94:94 veterána z Ugandy Davida Basajjamivule. A to nutno podotknout, že Uganďanovi byly sraženy dva body za nedovolené údery.

Favoritem tohoto duelu je bez kompromisů úřadující šampión Caleb Plant, jenž by měl vyhrát před limitem nebo minimálně jednoznačně na body. Traux by neměl šampióna čím překvapit, Plant je ve všech ohledech lepším boxerem.