Dnes: Pejsar vs Šour o titul v Bridgerweight!

Pavel Šour vs Václav PejsarDnes nás čeká zajímavý galavečer profesionálního boxu v ústecké Slunetě a uvidíme celkem 3 titulové zápasy. Jozef Jurko vs Ondřej Budera, Tomáš Bezvoda vs Viktor Agateljan a Václav Pejsar vs Pavel Šour!

DNES – Sluneta, Ústí nad Labem, ČR
Bridegerweight
Pavel Šour 🇨🇿🆚🇨🇿 Václav Pejsar
Přímý přenos na ČT 4 Sport!

Česká dvojka těžké váhy „Pablo“ Pavel ŠOUR (15-9-0, 10 KO) a  česká dvojka křížové váhy Václav PEJSAR (19-13-0, 15 KO) se utkají v desetikolové bitvě o český národní titul ČUBP v nové váhové kategorii Bridegerweight!

Devětatřicetiletý Pavel Šour a o dva roky mladší Václav Pejsar se poprvé střetli v prosinci 2017 na domácím galavečeru v Plzni o český titul ČUBP v těžké váze. Vyhrocený krvavý duel byl nakonec ukončen po osmém kole ringovým lékařem a rozhodčí museli zápas nabodovat. Všichni tři viděli jako vítěze Pavla Šoura a ten tak získal titul.

O půl roku později se konala plánovaná odveta, tentokrát v Grand Hotelu Pupp v Karlových varech. Odveta nabídla mnohem vyrovnanější podívanou oproti prvnímu zápasu a bylo odboxováno všech deset vypsaných kol. O zápase tak opět museli rozhodnout bodoví sudí, kteří jako vítěze viděli Pavla Šoura a ten tak pás obhájil.

Dnes nás tak čeká třetí vzájemná bitva. Pavel Šour zůstal v nejtěžší váhové divizi, ale Václav Pejsar po druhé prohře s Šourem přešel do křížové váhy a tak se třetí duel bude konat na půl cesty mezi těmito váhovými kategoriemi. Tou váhovou kategorií je Bridegerweight, která je do 101,6 kilogramů a jako první na světě ji začala používat organizace WBC.

Jozef Jurko vs Ondřej Budera

V další titulové bitvě se utkají polotěžké váhy Jozef Jurko (9-5-1, 6 KO) a Ondřej Budera (17-26-1, 9 KO). Úřadující šampión Jozef Jurko získal pás letos v březnu, když dokázal ve vyrovnané bitvě přetlačit na body Michala Rybu 96:94. 95:94 a 95:95. Budera držel titul loni, když také vybodoval Michala Rybu. Tento zápas nebude v přímém přenosu na ČT4 Sport, protože přímý přenos začíná až ve 21:00.

Tomáš Bezvoda vs Viktor Agateljan

O třetí titulovou bitvu se na galavečeru v Ústí nad Labem postarají ve střední váze Tomáš Bezvoda (14-19-0, 9 KO) a Viktor Agateljan (10-2-0, 5 KO). Oba boxeři se v ringu už dvakrát potkali a zatímco před dvěma lety slavil vítězství na body Agateljan, tak v v loňské odvetě pro změnu urval vítězství Tomáš Bezvoda. Takže stejně jako Pejsar se Šourem, tak i Bezvoda s Agateljanem uzavřou dnes vzájemnou trilogii.