Dnes: Pavel Šour vs Nathan Gorman!

Česká jednička těžké váhy má před sebou další výzvu a dnes na galavečeru v Londýně vyzve domácího boxera Nathana Gormana!

DNES – Copper Box Arena, VB
Těžká váha
Pavel Šour vs Nathan Gorman

Česká jednička “Pablo” Pavel ŠOUR (13-3-0, 8 KO) a britská devítka Nathan GORMAN (17-1-0, 11 KO) se utkají v zápase vypsaném na deset kol!

Vážení
Pavel Šour: 105 kg (29.12.2020 – 104,9 kg)
Nathan Gorman: 123 kg (10.10.2020 – 123,9 kg)

Pavel Šour loni odboxoval celkem tři duely a připsal si dvě výhry. Rok 2020 začal prohrou s britskou hvězdou Hughie Furym, který jej ukončil ve třetím kole. Následovali dvě výhry, když v listopadu ukončil ve druhém kole Bosňana Fadila Pasaliče a o měsíc později ve druhém kole dalšího Bosňana Jasmina Hasiče.

“Pablo” má také v držení český titul ČUBP, který získal v roce 2017 v ostře sledovaném duelu nad Václavem Pejsarem. Ten v roce 218 obhájil v odvetě s Pejsarem a v roce s mladou nadějí českého boxu Tomášem Šálkem.

Původně měl český bijec bojovat o prestižní mezinárodní titul WBA s neporaženým knockouterem z Kazachstánu Zhanem Kossobutskiyem. Jenže duel se musel zrušit a tak se Pavel nakonec utká s Britem Nathanem Gormanem.

Gorman naposledy boxoval loni v říjnu, kdy se bez větších problému poradil na body s ghanským boxerem Richarde Larteyem. Brit má na svém kontě pouze jedinou porážku a to s krajanem Danielem Duboisem z roku 2019.