Dnes: Oktagon 22 – Vémola vs Ďatelinka!

Další galavečer organizace Oktagon je tu a máme se na co těšit. Milan Ďatelinka bude zápasit o titul ve střední váze, Lucie Pudilová na poslední chvíli vzala zápas! Vše začíná v 18:00!

DNES  – Zoner BobbyHall Brno, ČR
Oktagon 22
PPV – Live stream: www.oktagontv.cz

Tak dlouho si o bitvu s Terminátorem říkal, až mu ji promotéři Ondřej Novotný a Pavol Neruda dali. Milan Ďatelinka má před sebou životní výzvu, dokáže překvapit rozjetého Vémolu?

Čtyřiadvacetiletý Milan Ďatelinka má v organizaci Oktagon na svém kontě celkem sedm duelů z nichž prohrál pouze jeden s Marko Kišičem v roce 2017. Od té doby si připsal pět výher v řadě.

Naposledy zápasil loni v prosinci na galavečeru Oktagon 20, kde v ostře sledovaném duelu ukončil v prvním kole pražského bijce Davida Hoška.

Na druhé straně první český zápasník, který se dostal do nejprestižnější MMA ligy světa UFC, ovládl dnes již zaniklou organizaci XFN a nyní také organizaci Oktagon.

Vémola prohrál pouze jeden duel z posledních šesti zápasu a to v zápase století se slovenským fighterem Attilou Véghem. Naposledy zápasil stejně jako Ďatelinka na galavečeru Oktagon 20, kde dokázal jasně vybodovat Francouze Alexe Lohorého a získat tak pás šampióna!

Jenže na včerejším vážení nesplnil váhový limit střední váhy, který činí 83,9 kg a navážil 84,5 kilogramů. Vémola odmítl druhý pokus a lékař mu nedoporučil další shazování a reakce organizace byla pochopitelná.

Promotér Ondřej Novotný potvrdil, že organizace zbavila Vémolu titulu a v zítřejším zápase s Milanem Ďatelinkou jej ani nemůže získat. Pokud vyhraje, bude mít připsané klasické vítězství, ale o titul bojovat nemůže. Pokud vyhraje Ďatelinka, může se stát novým králem střední váhy.

Nejúspěšnější česká bojovnice a veteránka nejprestižnější MMA organizace světa UFC Lucie Pudilová se pustila do riskantního kroku, když se bez delší přípravy a na poslední chvíli vrhá do souboje se zkušenou soupeřkou a náročným shazováním.

Členka bratislavského OFA gymu se tak vrátí zpět do Brna, kde koncem loňského roku po ukrutné bitvě nakonec zdolala právě Martu Waliczek. Teď si brousí zuby na třetí vítězství v řadě.

Proti Lucii bude stát Maiju Suotama. Finská ze svých osmi výher kariéry dokázal hned sedm ukončit před limitem, což ukazuje, že je velmi nebezpečná. Zápasila ve slavné organizaci Invicta a v roce 2010 si střihla i zápas ve Strikeforce s následnou šampionkou UFC Mieshou Tate. Zkušená Finka bude pro Lucii tvrdým oříškem. Vyplatí se Lucii risk v podobě zápasu na poslední chvíli?

A představí se i další. Zajímavou podívanou slibuje duel Malacha s Pukačem, stejně jako debutová bitva Tadeáše Růžičky, krále Undergroundu, proti Polákovi Karetovi. Svůj debut v OKTAGONU zažije starší bratr Miloše Petráška, Ondřej. Vrací se Lucia Szabová a těšit se můžete i na další oblíbená jména – Marek Bartl či Pavel Salčák.


FIGFHT CARD

PŘEDZÁPASY

Pérová váha
Tadeáš Růžička vs Dawid Kareta

Střední váha
Zdeněk Polívka vs Filip Tomczcak

Lehká váha
Marek Bartl vs Michal Mokrý

Velterová váha
Robert Pukač vs Jan Malach


HLAVNÍ KARTA

Střední váha
Pavel Salčák vs Ondřej Raška

Lehká váha
Tomáš Fiala vs Ondřej Petrášek

Bantamová váha
Lucia Szabová vs Christina Netza

Velterová váha
Tato Primera vs Alex Lohoré

Dohodnutá váha 64 kg
Lucie Pudilová vs Maiju Suotama

Střední váha – Super Fight
Karlos Vémola vs Milan Ďatelinka