Titulové bitvy Ngannou vs Gane a Moreno vs Figueiredo dnes na UFC 270

UFC 270Dnešní galavečer UFC 270 v Anaheimu nabídne dva velmi zajímavé titulové souboje. V těžké váze Francis Ngannou vs Ciryl Gane a v muší váze Brandon Moreno vs Deiveson Figueiredo 3!

DNES – Honda Center, Anaheim, USA
UFC 270
Těžká váha 
Francis Ngannou 🇨🇲🆚🇫🇷 Ciryl Gane

Francis Ngannou vs Ciryl Gane

Pětatřicetiletý rodák z Kamerunu žijící ve Francii „Predator“ Francis Ngannou získal titul v těžké váze UFC ve svém posledním duelu loni v březnu, když se v odvetě utkal s tehdejším šampiónem Stipe Miočičem, se kterým v lednu 2018 na galavečeru UFC 220 prohrál na body.

Odveta probíhala v naprosto odlišném duchu Ngannou vlétl do Miočiče velmi tvrdě a v prvním kole mu nadělal velké problémy a ten šampión jen inkasoval. Skvěle koncentrovaný Kamerunec ve druhém kole ještě přitvrdil a nejdříve tvrdou levou přední Miočiče krásně nakouřil a následně vypustil finální levou na bradu a Američan se skácel k zemi, kde mu přidal ještě kladívko a byl konec. Kamerunec se tak stal novým králem nejtěžší váhové divize UFC.

Stipe Miočič vs Francis Ngannou 2

Nyní má před sebou první obhajobu a do cesty se mu postaví jednatřicetiletý prozatímní neporažený šampión „Bon Gamin“ Ciryl Gane. Ten od svého debutu v UFC před dvěma a půl lety nepoznal v sedmi duelech hořkost porážky a drží si tak skvělou bilanci.

Ciryl Gane vs Derrick Lewis

Ve svém posledním duelu loni v srpnu na galavečeru UFC 265 zničil ve třech kolech amerického bijce Derricka Lewise a získal prozatímní pás těžké váhy a právo vyzvat šampióna. To se stane právě dnes a francouzský fighter je dokonce favoritem zápasu s kurzem 1,70. Na obhájce titulu je kurz 2,15.


DNES – Honda Center, Anaheim, USA
UFC 270
Muší váha
Brandon Moreno 🇲🇽🆚🇧🇷 Deiveson Figueiredo 3

Brandon Moreno vs Deiveson Figueiredo 3

Osmadvacetiletý mexický šampión „The Assassin Baby“ Brandon Moreno a a čtyřiatřicetiletý brazilský bijec „Daico“ Deiveson Figueiredo mají před sebou třetí vzájemný titulový duel, kterým uzavřou jednu kapitolu, která začala 12. prosince 2020 na galavečeru UFC 256 v Las Vegas.

Tehdy se Brazilec postavil k druhé obhajobě titulu a zápas byl velmi vyrovnaný a výsledné remíze rozhodlo nakonec to, že Figueiredo byl ve třetím kole potrestán srážkou bodu za opakované údery pod pás a zápas skončil 48:46, 47:47 a 47:47. Nebýt strženého bodu, tak by Brazilec pás obhájil.

Odveta se konala loni v červnu na galavečeru UFC 263 v americké Arizoně. Tentokrát měl zápas úplně odlišný průběh, Moreno šampióna tlačil a nakonec ve třetím kole hodil na zem a poté jej tvrdě utáhl. Mexický bijec tak získal titul a dnes se dočkáme uzavření trilogie. Potvrdí Brandon Moreno své poslední vítězství nebo si Deiveson Figueiredo vezme titul zpět?


Triad Combat 2: Pulev vs Dos Santos ⇒ ZDE
Joshua: Porazím Usyka a vezmu si zpět tituly ⇒ ZDE
Yoka se utká s Hrgovičem ⇒ ZDE
Klitschko a Fury na sebe útočí na sociálních sítích ⇒ ZDE

Vémola ohlásil rozchod kvůli nevěře ⇒ ZDE
Martinez vs Warrington 2 o titul IBF ⇒ ZDE
Okolie vs Cieslak o titul WBO ⇒ ZDE
Video: Juráček vs Pukač na Oktagon 30 ⇒ ZDE
Parker dostal od Hrgoviče směšnou nabídku ⇒ ZDE
Joshua přiznává že Usyk byl nad jeho síly ⇒ ZDE
Opustí Derecka Chisoru jeho trenér? ⇒ ZDE
Smith vs Johnson 15. ledna o titul WBO ⇒ ZDE
Knockout roku – Jiří Procházka ⇒ ZDE

Žebříčky organizací WBA, WBO, WBC a IBF ⇒ ZDE
Don King opět odstavil Manuela Charra ⇒ ZDE
Canelo nechává výběr soupeřů na trenérovi ⇒ ZDE
Neskutečná štípaná Vykhryst vs Kiladze ⇒ ZDE
Jake Paul brutálně sestřelil šampióna UFC ⇒ ZDE
Kdo je Jake Paul? ⇒ ZDE