Dnes: Navarrete vs Diaz o pás WBO!

Světový šampión pérové váhy Emanuel Navarrete má před sebou první obhajobu titulu WBO. Dnes v noci se utká na galavečeru v americké Floridě s Christopherem Diazem. Video z vážení v článku!

DNES – Silver Spurs Arena, Florida, USA
Pérová váha
Emanuel Navarrete vs Christopher Diaz

Mexická a světová jednička „Vaquero“ Emanuel NAVARRETE (32-1-0, 27 KO) a portorická jednička a světová devatenáctka „Pitufo“ Christopher DIAZ (26-2-0, 16 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Vážení
Emanuel Navarrete: 57,2 kg
Christopher Diaz: 57 kg

Šestadvacetiletý Navarrete v prosinci 2018 světový titul v super bantamové váze, který následně pětkrát úspěšně obhájil. Loni v říjnu přešel do pérové váhy a hned získal světový titul, když ovládl na body vyrovnanou bitvu s Američanem Rubenem Villou.

Nyní má před sebou první obhajobu a do cesty se mu postaví stejně starý Portoričan Diaz. Diaz loni stihl odboxovat dva duely a oba ovládl na body. Nejprve v lednu porazil Brazilce Adeilsona Dos Santose a následně v červnu Američana Jasona Sancheze.

Emanuel Navarret je velký favoritem tohoto duelu a očekává se, že by ho neměl Diaz ničím zvlášť překvapit. Mexický boxer prohrál pouze jednou a to na začátku profesionální kariéry s krajanem Daniele Arguetem, který je aktuálně sedmdesátkou super muší váhy.