Dnes: Lomachenko vs Lopez na Sport 1!

Tak jsme se dočkali. dnes v noci nás čeká titulová bitva o pásy WBA super, WBO, IBF a speciální titul WBC WBC Franchise v lehké váze Vasyl Lomachenko vs Teofimo Lopez. Galerie a video z vážení v článku! Galavečer bude živě vysílat od 4:00 Sport 1!

DNES – The Bubble, MGM Grand, Las Vegas, USA
Lehká váha
Vasyl Lomachenko vs Teofimo Lopez

Světová a ukrajinská jednička “Hi-Tec” Vasyl LOMACHENKO (14-1-0, 10 KO) a neporažená americká jednička a světová dvojka “El Brooklyn” Teofimo LOPEZ (15-0-0, 12 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly WBA super, WBO, WBC Franchise a IBF!

Vážení
Vasyl Lomachenko: 61,2 kg
Teofimo Lopez: 61,2 kg

Úřadující král lehké váhy má před sebou další obhajobu všech svých pásů. Ukrajinský boxer vévodí lehké váze od května 2018 kdy do této váhové kategorie přešel jako šampión pérové a super pérové váhy.

Lomachenko naposledy obhajoval pásy loni v srpnu, kdy ve dvanáctikolové bitvě jasně vybodoval Brita Luke Campbella. Následně se začal domlouvat zápas s šampiónem IBF Lopezem. Ale z důvodu pandemie byl duel několikrát odložen.

Lopez získal titul IBF loni v prosinci, když ve druhém kole zničil rodáka z Ghany Richarda Commeye, jenž měl titul v držení teprve od února téhož roku.

Lopeze tak čeká první obhajoba tohoto pásu a proti sobě bude mít beze sporu nejtěžšího možného soupeře. Sjednotí Lomachenko pásy nebo Lopez bude šokovat? Vše se dozvíme v noci. Přímý přenos z galavečera v Las Vegas můžeme sledovat na sportovní televizi Sport 1!