Dnes: Katie Taylor vs Rose Volante!

A je to tady! Jedna z největších hvězd amatérského ringu a neporažená profesionální světová šampiónka organizací WBA a IBF Katie Taylor má před sebou obhajobu titulů a může získat již třetí prestižní pás. Dnes ve Philadelphii vyzve neporaženou šampiónku WBO Rose Volante! Video a galerie z vážení!

DNES – Liacouras Center, Philadelphia , USA
Lehká váha
Katie Taylor vs Rose Volante
Neporažená irská jednička a světová dvojka Katie TAYLOR (12-0-0, 5 KO) a neporažená brazilská jednička a světová pětka „Queen Rose“ Rose VOLANTE (14-0-0, 8 KO) se utkají v desetikolové bitvě o světové titulu organizací WBA, WBO a IBF!Vážení
Katie Taylor: 60,7 kg
Rose Volante: 60,4 kg

Katie Taylor získala světový titul organizace WBA již ve svém sedmém profesionálním duelu, když dokázala s naprostým přehledem vybodovat argentinskou boxerku Anahi Esther Sanchez.

Následně přišla první obhajoba pásu a do cesty se ji postavila Američanka Jessica McCaskill. Taylor měla opět zápas plně pod kontrolou a Američanku pohodlně vybodovala.

Loni v dubnu se utkala s další argentinskou boxerkou, Victorii Noelia Bustos. V tomto souboji již nešlo jen o pás WBA, ale také světový titul organizace IBF. Zápas v americkém Brooklinu ovládla jasně na body 3x 99:91 Katie Taylor.

28. července 2018 přišla první obhajoba obou světových titulu a do cesty se ji postavila Američanka Kimberly Connor. Americká soupeřka dokázala favoritce vzdorovat pouhá tři kola a byl konec.

Poté Taylor stála v ringu 20. října na galavečeru v Americkém Bostonu, kde se utkala se Cindy Serrano z Puerta Rica. Irská hvězda jasně dominovala a soupeřku jasně vybodovala 3x 100:90.

Naposledy jsme mohli vidět tuto zajímavou boxerku v ringu loni 15. prosince, kdy ve velmi očekávaném duelu jasně vybodovala 3x 100:90 Evu Wahlstrom a obhájila tak světové tituly organizací WBA a IBF.

Dnes v noci může získat další titul do své sbírky a to pás organizace WBO, který patří brazilské soupeřce Rose Volante. Ta jej získala v prosinci 2017, kdy těsně na body zvítězila nad argentinskou boxerskou Brendou Karen Carabajal. Tento titul následně loni v dubnu obhájila, když v pěti kolech smetla Lourdes Borbua z Panamy.

Rose naposledy stála mezi šestnácti provazy loni 29. září, když podruhé obhajovala pás WBO v lehké váze. Do cesty se ji postavila kolumbijská fighterka Yolis Marrugo Franco, Se kterou si Rose poradila ve třech kolech.

Dnes nás tak čeká souboj dvou neporažených světových šampiónek, ve kterém bude bezpochyby favoritkou Irka Katie Taylor.