Dnes: Kalenga vs Plesník o pás WBC!

Youri Kalenga a Michal Plesník se dne střetnou v deseti kolech o pás WBC Francophone na galavečeru v Polsku. Přímý přenos na Polsat Sport. Galerie a video z vážení v článku!

DNES – Gdaňsk, Polsko
Křížová váha
Youri Kalenga vs Michal Plesník

Dvojka Konga a světová dvaatřicítka “El Toro” Youri KALENGA (25-6-0, 18 KO) a slovenská jednička Michal PLESNÍK (9-4-0, 7 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o titul organice WBC Francophone!

Vážení
Youri Kalenga: 90,2 kg
Michal Plesník 89,8 kg

Třiatřicetiletý „El Toro“ měl původně změřit síly s ukrajinskou dvojkou Stanislavem Kutinem, jenže ten neprošel testy na Covid a tak si promotéři vybrali slovenskou jedničku Michala Plesníka.

Kalenga naposledy boxoval v listopadu 2019, kdy ve druhém kole ukončil Ermin Avdiče z Bosny. Pro Kalengu to tak byl úspěšný návrat do ringu po tvrdé porážce od polského bijce Michala Cieslaka.

Na druhé straně Plesník, který na lednovém galavečeru v Polsku ukončil ve čtvrtém kole Kubánce Pabla Sancheze a dal o sobě polským promotérům vědět. Byl to také jeden z důvodů, proč na něj v tomto duelu ukázali. Galavečer bude vysílat polská sportovní stanice Polsart Sport.