Dnes: Israel Adesanya vs Robert Whittaker 2!

Máme před sebou další galavečer organizace UFC s pořadovým číslem 271. Toyota Center v Texasu nabídne titulovou odvetu Israel Adesanya vs Robert Whittaker 2! V oktagonu uvidíme také Derricka Lewise nebo Dereka Brunsona. Legenda Andrei Arlovski také nebude chybět! Video a galerie v článku!

DNES – Toyota Center, Texas, USA
UFC 271
Střední váha
Israel Adesanya 🇳🇬🆚🇦🇺 Robert Whittaker 2
Přímý přenos na Premier Sport v rámci O2 Sport!

Dvaatřicetiletý Israel Adesanya získal v dubnu 2019 prozatímní titul ve střední váze, když na UFC 236 vybodoval Kelvina Gasteluma. Následně v říjnu získal plnohodnotný titul, když na UFC 243 knockoutoval ve druhém kole právě Roberta Whittakera.

Adesanya následně v roce 2020 titul dvakrát obhájil. Na UFC 248 přetlačil na body Kubánce Yoela Romera a na UFC 253 ukončil ve druhém kole brazilského bijce Paula Costu. Loni v březnu si odskočil do polotěžké váhy a vyzval tehdejšího šampióna Jan Blachowicz.

Z očekávaného duelu dvou šampiónu se nakonec na body radoval Polák Blachowicz a uštědřil Adesanyovi první profesionální porážku kariéry. Následně se vrátil zpět do střední váhy kde pás loni v červnu obhájil proti italskému fighterovi Marvinovi Vettorimu, kterého na UFC 263 vybodoval.

Na druhé straně Robert Whittaker se porážce Adesanyou vrátil do klece vítězně v červenci 2020, kdy vybodoval britského bijce Darrena Tilla. Následně na UFC 254 přetlačil na body Američana Jareda Cannoniera. Naposled stál v oktagonu loni, kdy jasně na body přejel Kelvina Gasteluma

Na hlavní kartě uvidíme další velká jména. V těžké váze si to rozdají trojka žebříčku Američan Derrick Lewis a jedenáctka žebříčku Australan Tai Tuivasa. Ve střední váze změří síly pět zápasů neporažený Derek Brunson a jeho krajan Jared Cannonier.

Než odstartuje hlavní karta večera, tak se do oktagonu postaví nestárnoucí běloruská legenda, čtyřiatřicetiletý veterán „The Pitbull“ Andrei Arlovski. Jeho soupeřem bude o čtrnáct let mladší americký zápasník Jared Vanderaa.


PŘEDZÁPASY UFC 271

Těžká váha
William Knight vs Maxim Grishin
Velterová váha
Jeremiah Wells vs Mike Mathetha
Bantamová váha
Douglas Silva de Andrade vs Sergey Morozov
Střední váha
A.J. Dobson vs. Jacob Malkoun
Bantamová váha
Leomana Martinez vs Ronnie Lawrence

HLAVNÍ PŘEDZÁPASY UFC 271

Polotěžká váha
Carlos Ulberg vs Fabio Cherant
Bantamová váha
Kyler Phillips vs Marcelo Rojo
Muší váha ženy
Roxanne Modafferi vs Casey O’Neill
Těžká váha
Andrei Arlovski vs Jared Vanderaa

HLAVNÍ KARTA UFC 271

Lehká váha
Bobby Green vs Nasrat Haqparast
Lehká váha
Alexander Hernandez vs Renato Moicano
Střední váha
Jared Cannonier vs Derek Brunson
Těžká váha
Derrick Lewis vs Tai Tuivasa
Střední váha (TITUL)
Israel Adesanya vs Robert Whittaker 2