Dnes: Inoue vs Dasmarinas o tituly WBA a IBF!

Japonec Naoya Inoue obhajovat dnes v noci na galavečeru v Las Vegas světové tituly organizací WBA a IBF. Do cesty se mu postaví Filipínec Michael Dasmarinas! Přímý přenos na Sport 1!

DNES – Virgin Hotels, Las Vegas, USA
Bantamová váha
Naoya Inoue vs Michael Dasmarinas
Přímý přenos na Sport 1!

Neporažená japonská a světová jednička “Monster” Naoya INOUE (20-0-0, 17 KO) a filipínská čtyřka a světová dvacítka “Hot and Spicy” Michael DASMARINAS (30-2-1, 20 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super a IBF.

Vážení
Naoya Inoue: 53,5 kg
Michael Dasmarinas: 53,2 kg

Sedmadvacetiletý Japonec jako šampión super muší váhy přešel v roce 2018 do bantamové váhy, kde hned v první duelu vyzval tehdejšího šampióna z Velké Británie Jamie McDonnella.

Očekávala se tvrdá a vyrovnaná bitva, ale skvěle připravený Japonec úřadujícího šampióna zdemoloval a k ničemu nepustil a v polovině prvního kola ho dostal do počítání a následně dokončil.

Pás následně obhájil s Dominikáncem Juanem Carlosem Payanou, kterého knockoutoval také v prvním kole. V květnu 2019 získal také světový titul IBF, když ve druhém kole ukončil Portorikánce Emmanuela Rodrigueze.

Na konci roku 2019 se v ostře sledované bitvě střetl s filipínským šampiónem Nonitem Donairem. Dvanáctikolovou bitvu dokázal Japonec ovládnout na body a získal hlavní pás WBA super.

Naposledy stál v ringu loni v říjnu, kdy v sedmém kole ukončil vyzyvatele z Austrálie Jasona Moloneye. Obhájil tak oba světové tituly. Nyní se mu do cesty postaví osmadvacetiletý Filipínec Michael Dasmarinas.

 

Dasmarinas byl v minulosti juniorským světovým šampiónem organizace WBC a v dubnu 2018 získal světový titul menší organizace IBO, když ve čtvrtém kole knockoutoval francouzskou hvězdu Karima Guerfia.

Filipínec naposledy boxoval v říjnu 2019, kdy na domácím galavečeru ukončil v pátém kole technickým KO thajského boxera Artida Bamrungauea. Japonský šampión je velkým favoritem tohoto duelu a očekává se snadná výhra před limitem.