Dnes: Hunter vs Wilson v eliminačním titulovém zápase!

Michael Hunter a Mike Wilson se dnes utkají v eliminačním zápasu organizace WBA. Vítěz si zároveň odnese Americký Kontinentální titul!

DNES – Madison Square Garden Theater, New York, USA
Těžká váha
Michael Hunter vs Mike Wilson

Americká dvojka a světová sedmička “The Bounty” Michael HUNTER (19-1-1, 13 KO) a americká osmnáctka “White Delight” Mike WILSON (21-1-0, 10 KO) se utkají ve desetikolové eliminační bitvě organizace WBA o pás Continental Americas!

Vážení
Michael Hunter: 98,5 kg
Mike Wilson: 101,7 kg

Třiatřicetiletý Michael Hunter byl původně vybrán organizací IBF k eliminačnímu duelu s chorvatským bijcem Filipem Hrgovičem. Jenže Američan odmítl smlouvu k zápasu podepsat bez udání důvodu a byl tak z eliminace vyřazen.

Následně bylo odhaleno, že se Hunter utká v eliminačním souboji konkurenční organizace WBA. A logicky vše začalo dávat smysl. Hrgovič je až moc velké riziko, kdežto osmatřicetiletý Wilson je povinná výhra.

Wilson má na svém kontě v amatérském boxu sice skalp bývalého světového šampióna Andy Ruize, ale to je tak vše a to se psal rok 2008. Mezi profíkama neprošel žádnou vážnou prověrkou až na jediný duel, kdy ho jasně vypráskal tehdy už devětatřicetiletý Denis Lebedev.

Michael Hunter se tak regulérně chtěl vyhnout sebemenšímu riziku a chce jít k titulovým bojům co nejsnazší cestou, kterou Mike Wilson rozhodně je. Dnes v noci může z ringu odejít s Kontinentálním titulem WBA a pozicí vyzývatele šampiona WBA, kterým je zatím Trevor Bryan. Hlavní titul WBA super samozřejmě vlastní Anthony Joshua.