Dnes: Horváth vs Kurbanov o titul WBO!

Plzeňská hvězda Štěpán Horváth má dnes před sebou v ruském Čeljabinsku velice těžký zápas o mezinárodní titul WBO proti domácímu neporaženému knockouterovi Magomedovi Kurbanovi. Případná výhra ho pošle na dostřel světovému titulu. Galavečer bude od 16 hodin vysílat sportovní televize NOVA Sport 1!

DNES – Čeljabinsk, Rusko
Super velterová váha
Štěpán Horváth vs Magomed Kurbanov
Česká jednička Štěpán HORVÁTH (18-5-0,, 8 KO) a ruská neporažená jednička „Black Lion“ Magomed KURBANOV (11-0-0, 9 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o mezinárodní titul organizace WBO!

Štěpán získal loni 5. března prozatímní Evropský titul WBO, když jasně na body 2x 100:90 a 100:88 porazil na domácí půdě v Plzni nebezpečného Davida Doriu.

O tři měsíce později se v ústecké Slunetě postavil proti Maďarovi Ferencovi Hafnerovi a ve hře byl již plnohodnotný Evropský titul WBO. Horváth předvedl neskutečnou demolici a Hafnera vyprovodil z ringu ve čtyřech kolech.

Naposledy stál mezi šestnácti provazy letos v březnu v pražské hale Královka, kde vyzval o stejný titul rodáka z Kazachstánu reprezentujícího Německo Arthura Hermanna. Hermann dokázal vzdorovat skvělému Horváthovi jen osm kol a český borec si tak připsal další důležitou výhru ve své profesionální kariéře.

Dnes má před sebou velkou výzvu jménem Magomed Kurbanov. Kurbanov od svého vstupu mezi profíky v červnu 2015 nepoznal jediného přemožitele a všech svých dosavadních 11 soupeřů s velkým přehledem porazil a devět z nich dokonce před limitem.

Zápas nemá úplně jednoznačného favorita, ale samozřejmě domácí ruské prostředí bude hrát pro Kurbanova, na druhou stranu Štěpán neprohrál již déle než dva roky a ruský boxer může být pod tlakem.

Zápas bude vysílat v přímém přenosu česká sportovní televize Nova Sport 1. Galavečer začíná díky časovému posunu již v 16 hodin a souboj českého borce by měl být už druhý v pořadí!