DNES: Helenius vs Rill o titul EBU a mezinárodní IBF, ale táké uvidíme Tomáše Adámka! Video z vážení! STREAM!

Robert Helenius vs Franz RillDnes nás čeká ve finské Hartwall Aréně zajímavý duel o Evropský pás EBU a mezinárodní pás IBF v těžké váze mezi Robertem Heleniusem a Franzem Rillem. V ringu bude i Tomáš Adámek!

DNES – Hartwall Aréna, Finsko
⇒ STREAM ZDE ⇐
Těžká váha
Neporažená finská jednička “The Nordic Nightmare” Robert HELENIUS (21-0-0, 13 KO) a německá neporažená devítka “Frankie” Franz RILL(11-0-0, 7 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o Evropský titul EBU a mezinárodní pás IBF!

Vážení
Robert Helenius: 114,6 kg
Franz Rill: 114,4 kg

Robert Helenius se měl původně utkat s Erkanem Teperem:
Německá neporažená jednička Erkan TEPER (15-0-0, 10 KO) letos v červenci překvapivě tvrdě knockoutoval ve 2. kole Brita Davida PRICE (19-3-0, 16 KO) a získal prestižní Evropský pás EBU.
Dnes měl tento titul obhajovat proti Finské hvězdě Robertu HELENIUSOVI (21-0-0, 13 KO), který se letos vrátil po dvou letech vleklých zranění mezi šestnáct provazů třemi vítěznými duely. Jenže se v přípravě zranil a rada organizace EBU rozhodla, že mu pás odebere a v zápase ho nahradí neporažený krajan Franz RILL (11-0-0, 7 KO). Teper ovšem bude mít možnost svůj titul získat zpět.
Rozhodnutí EBU: Náš pás Evropského šampióna byl pro zranění jeho držitele Erkana Tepera uvolněn a bude o něj bojovat vyzyvatel Robert Helenius s Německým boxerem Franz Rill. Víétěz tohoto duelu se ale bude muset s Teperem následně utkat a vzešlého vítěze vyzve Britský bojovník Dereck Chisora, jenž je 1. v pořadí jako vyzyvatel.

Polotěžká váha
Česká jednička “Jumbo” Tomáš ADÁMEK (24-11-2, 9 KO) a finská neporažená trojka “Boom Boom” Sami ENBOM (9-0-0, 5 KO) se utkají v 8mi kolové bitvě!

Vážení
Tomáš Adámek: 80,1 kg
Sami Enbom: 80,1 kg

Tomáše dnes čeká již pátý letošní duel. V březnu získal mezinárodní pás WBF, když vybodoval Francouze  Mohameda Meraha 98:92, 96:94 a 95:95. V dubnu zničil ve dvou kolech Gruzince Giorgi Aduashviliho technickým KO, v červnu podlehl ruské hvězdě Umaru Salamovi a v říjnu si jednočně poradil s domácím bijcem Petrem Frohlichem. Nyní je před Tomášem další výzva v podobě neporaženého finského boxera Sami Enborna.Tomáš Adámek a Anatoli Hunanyan Tomáš Adámek a Anatoli HunanyanTomáš Adámek a jeho trenér Anatoli Hunanyan ⇑