Dnes: Golovkin vs Szeremeta o tituly IBF a IBO!

Dnes v noci nás čeká velmi zajímavý duel střední váhy o tituly IBF a IBO. V ringu se střetně Gennady Golovkin a Kamil Szeremeta. Video a galerie z vážení v článku!

DNES – Hard Rock Hotel and Casino, Florida, USA
Střední váha
Gennady Golovkin vs Kamil Szeremeta

Kazašská jednička a světová dvojka “GGG” Gennady GOLOVKIN (40-1-1, 35 KO) a polská trojka a světová pětadvacítka Kamil SZEREMETA (21-0-0, 5 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly IBF a IBO!

Vážení
Gennady Golovkin: 72,2 kg
Kamil Szeremeta: 72,1 kg

Golovkin se dnes v noci vrací mezi šestnáct provazů po čtrnáctiměsíční pauze. Naposledy boxoval loni v říjnu, kdy v těžkém zápase vybodoval 114:113 a 2x 115:112 ukrajinskou jedničku Sergiye Derevyanchenka. Získal tak volné tituly IBF a IBO a ty bude nyní obhajovat.

Jeho vyzyvatel Kamil Szeremeta naposledy boxoval na stejném galavečeru jako Golovkin, když ve dvou kolech vyprovodil mexického boxera Oscara Cortese. Polák v roce 2018 získal prestižní Evropský titul EBU, který následně dvakrát obhájil. Nyní má před sebou první bitvu o světový titul.

Favoritem zápasu bude jednoznačně osmatřicetiletý Kazach, jenž má na své straně zkušenosti a především mnoho velkých titulových bojů. Szeremeta je jen o sedm let mladší a výpis jeho dosavadních soupeřů se ani nepřibližuje ke kvalitám soupeřů, se kterými se utkal Golovkin.