Dnes: Fulton vs Roman o tituly WBC a WBO!

Stephen Fulton vs Daniel RomanÚřadující světový šampión super bantamové váhy Stephen Fulton a bývalý šampión super bantamové váhy Daniel Roman se dnes v noci na galavečeru v americkém Minneapolis utkají o tituly WBC a WBO!

DNES – Armory, Minneapolis, USA
Super Bantamová váha
Stephen Fulton 🇺🇸🆚🇺🇸 Daniel Roman

Neporažená americká a světová jednička „Cool Boy Steph“ Stephen FULTON (20-0-0, 8 KO) a americká trojka a světová šestka Daniel ROMAN (29-3-1, 10 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly WBC a WBO!

Vážení
Stephen Fulton: 55,1 kg
Daniel Roman: 55,1 kg

Sedmadvacetiletý šampión Stephen Fulton získal světový titul WBO teprve loni v lednu, když jasně vybodoval 118:110 a 2x 119:109 tehdejšího šampióna Angela Lea. Následně v listopadu vyzval šampióna organizace WBC Brandona Figueroa.

Zápas nabídl vyrovnanou strhující bitvu, kterou nakonec těsně na body 2x 116:112 a 114:114 ovládl právě Fulton a obhájil pás WBO a získal i pás WBC. Dnes v noci tak bude oba pásy poprvé obhajovat a do cesty se mu postaví bývalý světový šampión Daniel Roman.

Stephen Fulton vs Daniel Roman

Dvaatřicetiletý rodák z Los Angeles Daniel Roman držel světový titul v super bantamové váze již v roce 2017, když v Japonsku vyprovodil v devíti kolech domácího šampióna Shuna Kuba. V roce 2019 sjednotil pásy WBA a IBF, když ve vyrovnané bitvě přetlačil šampióna IBF TJ Dohenyho.

Pásy však ztratil hne při první obhajobě, kdy nestačil na neporaženého uzbeckého válečníka Murodjona Akhmadalieva. Zápas byl velmi vyrovnaný a dva rozhodčí se nakonec přiklonili pro Uzbeka a jeden pro Romana. Nyní má Romam opět možnost získat světové tituly, ale bude to mít hodně těžké. Fulton je s kurzem 1,17 velkým favoritem a na Romana je vypsán kurz 5,47.

Stephen Fulton vs Daniel Roman

Na galavečeru uvidíme ještě bitvu o standardní pás organizace WBA v super střední váze. Ke druhé obhajobě pásu se postaví neporažený Kubánec David Morrell (6-0-0, 5 KO) a americký boxer Kalvin Henderson (15-1-1, 11 KO).