Dnes: Frazer Clarke vs Ariel Bracamonte!

Frazer Clarke vs Ariel Esteban BracamonteBronzový medailista z posledních olympijských her má před sebou druhý profesionální duel. Jeho dnešním soupeřem bude Argentinec Ariel Esteban Bracamonte!

Třicetiletý rodák z malého britského města Burton „The Eraser“ Frazer Clarke (1-0-0, 1 KO) má na svém kontě nespočet amatérských úspěchů mezi nimiž ten největší je bronzová medaile z loňských olympijských her v japonském Tokiu, kde nestačil pouze na Uzbeka Bakhodira Jalolova.

Následně Clarke podepsal profesionální kontrakt s promotérskou skupinou Boxxer vedenou Benem Shalomem. Jeho zápasy bude vysílat díky exkluzivní smlouvě ve Velké Británii sportovní televize Sky Sports jako například v minulosti duely Anthony Joshuy.

19. února se postavil ke svému debutu mezi profesionály proti krajanovi Jake Darnellovi a byla z toho jednostranná demolice, kterou už v prvním kole ukončil ringový John Latham. Aktuálně se po prvním vítězství zařadil na 42. místo britského žebříčku a 528, místo ve světě.

Frazer Clarke

Samozřejmě se očekává, že s každým dalším duelem bude strmě stoupat vzhůru. K dalšímu duelu se postaví dnes na domácím galavečeru v Dorsetu a jeho soupeřem bude o rok mladší argentinský boxer Ariel Esteban Bracamonte (11-8-0, 6 KO). Předpokládá se, že by si měl Clarke připsat další rychlé vítězství.

Hlavním duelem galavečera bude souboj v křížové váze o britský titul Commonwealth a Evropský pás EBU Chris Billam-Smith vs Isaac Chamberlain.


Frazer Clarke

Strandzha Cup (Mezinárodní pohár v Bulharsku)
2014 Sofie 🥇
2016 Sofie 🥉

Great Britain Championships (Anglie, Wales a Skotsko)
2015 Rotherham 🥇

European Union Championships  (Mistrovství Evropské Unie)
2014 Sofie 🥇
2018 Valladolid 🥇

European Championships (Mistrovství Evropy)
2017 Charkov 🥈

English National Championships (Mistrovství Anglie)
2012 Londýn 🥈
2014 Liverpool 🥈
2015 Liverpool 🥇

Commonwealth Games (Mezinárodní turnaj britského impéria)
2018 Queensland 🥇

Olympic Games (Olympijské hry)
2020 Tokio 🥉

Frazer Clarke