DNES: Estonsko uvítá návrat Roberta Heleniuse! Vážení + Video!

Robert Helenius vs Andras CsomorRobert Helenius již dnes po dvou letech v ringu v Estonském hlavním městě!

Tondiraba Ice Hall, Talin – Estonsko
Těžká váha

Neporažená Finská jednička „The Nordic Nightmare“ Robert HELENIUS (19-0-0, 11 KO) a Maďarská trojka Andras CSOMOR (11-4-1, 9 KO) se utkají v 6ti kolové bitvě.

Helenius v minulosti držel tituly Evropské unie, EBU, a Interkontinentální WBA a WBO. Porazil takové hvězdy jako Lamona Brewstera, pro kterého to byl zároveň poslední zápas kariéry neboť po tvrdých direktech Heleniuse téměř oslepl na levé oko.
V dubnu parádně knockoutoval legendárního Samuela Petera v 9. kole, téhož roku srpnu porazil technickým KO bývylého světového šampióna Siarheie Liakhoviche. Jenže poté přišel zápas s velkohubým Del Boyem Dereckem Chisorou, který sice Helenius vyhrál 2:1 na body (115:113, 115:113 a 113:115), ale i dlouho po zápase se spekulovalo, kdo byl vlastně vítěz, Chisora byl mnohem lepší a aktivnější a i podle nás měl výhru slavit on, ale nejspíš hrálo velikou roli to, že se boxovalo ve Finsku. A po tomto zápase, jako by se v Heleniusovi něco zlomilo a v následujících zápasech s Shermanem Williamsem a Michaelem Sprottem sice taky vyhrál, ale nebylo to tak jednoznačný a výkon byl opravdu trestuhodný.
A začali následovat zranění, která vyústila na dvouletou pauzu.
Vážení:
Helenius: 102,5 kg (minule – 108,6 kg)
Csomor: 92 kg (minule – 93,5 kg)