Dnes: Diaz vs Rakhimov o titul IBF!

Hlavním duelem na nočním galavečeru v Kalifornii bude souboj Joseph Diaz vs Shavkat Rakhimov, kteří se utkají o světový titul IBF v super velterové váze. Šampión Diaz ale o titul přišel neboť nesplnil váhový limit!

DNES – Fantasy Springs Casino, Indio, USA
Super pérová váha
Joseph Diaz vs Shavkat Rakhimov

Americká jednička a světová dvojka „JoJo“ Joseph DIAZ (31-1-0, 15 KO) a neporažená ruská jednička a světová pětka „Shere Khan“ Shavkat RAKHIMOV (15-0-0, 12 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul IBF!

Vážení
Joseph Diaz: 60,6 kg (Nesplněn limit 58,967 kg)
Shavkat Rakhimov: 58,9 kg


Osmadvacetiletý Joseph Diaz získal světový titul IBF loni v lednu, kdy na galavečeru v Miami, kde dokázal vybodovat 116:12 a 2x 115:113 několikanásobného šampióna, Američana Tevina Farmera a obrat ho o titul.

Dnes se měl postavit k první obhajobě pásů, ale o titul přišel už při vážení, kde nesplnil váhový limit a organizace mu pás odebrala. V případě dnešního vítězství tak bude Diaz bez pásu.

Na druhé straně neporažený šestadvacetiletý ruský bijec Shavkat Rakhimov váhu splnil přesně a může titul získat. Rus v minulosti držel titul menší organizace IBO a nyní tak má velkou šanci získat prestižní pás IBF. Pro Rakhimova to bude zároveň teprve druhý zápas mimo rodné Rusko.