Dnes: Davis vs Cruz o tituly WBA!

Američan Gervonta Davis a Mexičan Leo Santa Cruz se dnes v noci utkají o tituly WBA v lehké a super pérové váze! Galerie a video z vážení v článku!

DNES – Alamodome, San Antonio, USA
Super pérová váha
Gervonta Davis vs Leo Santa Cruz

Neporažená americká dvojka a světová trojka lehké váhy „Tank“ Gervonta DAVIS (23-0-0, 22 KO) a mexická dvojka a světová čtyřka super pérové váhy „El Terremoto“ Leo Santa CRUZ (37-1-1, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly svých váhových kategorií!

Vážení
Gervonta Davis: 58,9 kg
Leo Santa Cruz:  58,7 kg

Gervonta Davis získal titul WBA v lehké váze hned při svém debutu v této váhovce. Loni 28. prosince Jasně vybodoval 109:97 a 2x 109:98 Kubánce Yuriorkisa Gamboau, kterého během zápasu poslal třikrát do počítání.

Nyní má před sebou první obhajobu pásu a zároveň může získat zpět titul v super pérové váze, o který přišel právě po přestupu do lehké váhy. Pás se uvolnil a získal ho právě mexický boxer.

Leo Santa Cruz bojoval o uvolněný pás loni 23. listopadu, kdy udolal na body 115:112 a 2x 117:110 krajana Miguela Florese. Nyní má stejně jako Davis před sebou první obhajobu.

Tento zápas je výjimečný především proto, že jsou ve hře oba tituly v různých váhových kategorií. Takže vítěz se se stane automaticky dvojnásobným šampiónem. Bude to pětadvacetiletý Davis nebo dvaatřicetiletý Cruz?