Dnes: Chavez vs Silva v osmi kolech v Mexiku!

Bývalý dlouholetý šampión UFC Anderson Silva má před sebou boxerský duel s bývalým světovým šampiónem Juliem Cesarem Chavezem! Galerie a video z vážení v článku!

DNES – Estadio Jalisco, Guadalajara, Mexiko
Křížová váha
Julio Cesar Chavez vs Anderson Silva

Vážení
Julio Cesar Chavez: 83,6 kg
Anderson Silva: 82,6 kg

Dnes v noci nás čeká velmi zajímavý duel mezi bývalým světovým šampiónem střední váhy z Mexika, pětatřicetiletým Juliem Cesarem Chavezem a šestačtyřicetiletým veteránem a bývalým šampiónem UFC Andersonem Silvou.

Julio Cesar Chavez byl šampiónem střední váhy, ale o titul přišel v roce 2012, kdy jej jasně na body porazil argentinský bijec Sergio Martinez. Mexičan naposledy boxoval loni v listopadu, když ve čtvrtém kole ukončil Ekvádorce Jeysona Mindu.

Anderson Silva zápas v nejprestižnější MMA lize od roku 2006 a první porážku v UFC poznal až v roce 2013, kdy jej knockoutoval ve druhém kole Chris Weidman. Poslední zápas v UFC měl loni v říjnu a nestačil na bojovníka Uriaha Halla. Následně mu UFC neprodloužila kontrakt.

Brazilský váleční není ani v profesionálním boxu úplný nováček. V boxu debutoval v květnu 1998, ale s krajanem Osmarem Luizem Teixeirou prohrál již v prvním kole. Podruhé se postavil do ringu v roce 2015, kdy ve druhém kole knockoutoval Julia Cesara De Jesuse. Nyní ho tak čeká již třetí profesionální duel v boxu.


V ringu také uvidíme velkou mexickou legendu, osmapadesátiletého Julia Cesara Chaveze sr. (107-6-2, 85 KO), který se v exhibičním duelu utká s dvaačtyřicetiletým Hectorem Camachem (59-7-1, 33 KO).