Dnes budou v akci naděje britského boxu Dubois i Yarde!

Dnešní galavečer pořádaný Frankem Warrenem v Londýně se ponese v duchu britských nadějí. V ringu se objeví velký talent těžké váhy Daniel Dubois (9-0-0, 8 KO) a příslib polotěžké divize Anthony Yarde (17-0-0, 16 KO).

První ovoce přináší spolupráce britského promotéra Franka Warrena a zámořské stanice ESPN. Konkrétně dnes bude galavečer z Londýně přenášet stanice ESPN+ i pro zámořské publiku a určitě se bude na co dívat. Dva britské tituly, jeden titul WBO Inter-Continental v polotěžké váze, titul WBO European ve váze těžké a dvě mladé britské hvězdy, na které bude upřený zrak. Daniel Dubois ve svém desátém zápase narazí na nepříjemného, dvoumetrového, rumunského obra Razvana Cojanu. Oba těžkotonážníci si včera stoupli na váhu, aby si vzápětí pohlédli do očí. Rumonovi ukázala váha 120,2 kilogramu, Brit se pyšní váhou 109,1 kilogramů, což je zatím nejvíce v jeho kariéře.

I sedmadvacetiletý talent polotěžké váhy, Anthony Yarde, se představí na tomto galavečeru. Jeho soupeřem bude osmatřicetiletý Američan Travis Reeves. Mladý Brit zatím ničí vše, co mu přijde pod ruku. Šestnáct soupeřů ze sedmnácti ukončil před limitem. Jediný kdo mu vzdoroval byla Stanislavs Makarenko, ale je potřeba dodat, že Makarenko se také ocitl na podlaze ringu a k jeho štěstí boxoval s Yardem jen čtyři vypsaná kola. Přesto si Reeves věří. „Z pohledu fanoušků je to neporažený bijec, ale porazil chlapce, kteří byly nikdo. Každého z jeho soupeřů bych také knockoutoval. Proč bych nemohl Anthonyho porazit? Mám dovednosti na to, abych jej porazil a nepřijel jsem sem, abych si lehl na podlahu ringu.“ – Prohlásil po příjezdu do britské metropole Američan. Pro Yardeho by měl být Reeves poslední překážkou před soubojem o světový titul WBO, který má v moci ruský „Krusher“ Sergey Kovalev.