Dnes: Buatsi vs Dos Santos o pás WBA!

Joshua Buatsi a Daniel Blenda Dos Santos se dnes večer střetnou o Mezinárodní titul WBA v polotěžké váze. Galavečer Matchroom boxing nabídne celkem pět titulových bitev! Přímý přenos na DAZN!

DNES – Manchester Arena, Manchester, VB
Polotěžká váha
Joshua Buatsi vs Daniel Blenda Dos Santos
Přímý přenos na DAZN! 

Neporažená britská jednička a světová čtrnáctka Joshua BUATSI (13-0-0, 11 KO) a neporažená francouzská sedmička “Panthere” Daniel Blenda DOS SANTOS (15-0-0, 8 KO) se utkají v desetikolové bitvě o Mezinárodní titul organizace WBA!

Vážení
Joshua Buatsi: 78,9 kg
Daniel Blenda Dos Santos: 78,4 kg 

Osmadvacetiletý domácí bijec Joshua Buatsi má před sebou již sedmou obhajobu Mezinárodního titulu WBA, který získal před třemi roky, když v prvním kole knockoutoval lotyšského boxera Andrejse Pokumeika.

Pás naposledy obhajoval loni v říjnu na domácím galavečeru, kde jej vyzval Chorvat Marko Calič. Buatsi nedal chorvatskému soupeři sebemenší šanci a vyprovodil ho už v sedmém kole. Nyní ho tak čeká obhajoba číslo 7 a do cesty se mu postaví neporažený Francouz.

Třicetiletý Daniel Blenda Dos Santos má před sebou první zápas mimo rodnou Francii a je to pro něj také první titulová bitva profesionální kariéry. Ačkoliv má Dos Santos hezkou bilanci tak měl proti sobě z patnácti duelů jen tři boxery, kteří neměli zápornou bilanci.

Joshua Buatsi je jednoznačným favoritem duelu a dá se předpokládat brzký vítězství v první polovině zápasu. Galavečer Eddie Hearna nabídne kromě tohoto duelu další 4 titulové bitvy.

V super středné váze si to o Evropský titul EBU rozdají Brit Lerrone Richards a Ital Giovanni De Carolis, v křížové váze o ten samí titul budou bojovat Ir Tommy McCarthy a Rumun Alexandru Jur, v super bantamové váze budou Evropský titul bojovat Britové Gamal Yafai a Jason Cunningham a v poslední titulové bitvě o britský pás BBBofC  si to rozdají domácí bijci Dalton Smith a Lee Appleyard!