Dnes: Buatsi vs Bolotniks o titul WBA na DAZN!

Matchroom Boxing a Eddie Hearn dnes pořádají další britský galavečer. O hlavní duel se postarají neporažený šampión Joshua Buatsi a lotyšský vyzývatel Ricards Bolotniks. Video z vážení v článku!

DNES – Matchroom HQ Garden, Brentwood, VB
Polotěžká váha
Joshua Buatsi vs Ricards Bolotniks
Přímý přenos na DAZN

Neporažená britská dvojka a světová dvanáctka Joshua BUATSI (14-0-0, 12 KO) a lotyšská jednička a světová jedenáctka „The Lion“ Ricard BOLOTNIKS (18-5-1, 8 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o Mezinárodní titul organizace WBA!

Vážení
Joshua Buatsi: 79,3 kg
Ricards Bolotniks: 79,2 kg

Osmadvacetiletý domácí boxer Joshua Buatsi získal Mezinárodní titul WBA v polotěžké váze již v říjnu 2018, když v prvním kole ukončil Francouze Tony Averlanta. Od té doby pás pětkrát úspěšně obhájil. Naposledy to bylo letos v květnu, kdy na domácí půdě ve čtyřech kolech zdemoloval do té doby neporaženého francouzského boxera Daniela Blenda Dos Santose.

Nyní jej tak čeká šestá obhajoba a do cesty se mu postaví Evropský šampión organizace WBO, jednatřicetiletý Lotyš Ricards Bolotniks. Ten získal titul v prosinci 2019, když v prvním kole ukončil Brita Stevena Warda. Loni pás dvakrát obhájil, když vybodoval dalšího Brita Hosea Burtona a ruského bijce Serga Michela.

Na galavečeru uvidíme ještě další tři titulové bitvy. O Globální titul WBO ve velterové váze se poperou domácí Michael McKinson a polský boxer Przemyslaw Runowski. O Kontinentální titul WBA v pérové váze se utkají domácí Reece Bellotti a Američan Raymond Ford. O Mezinárodní titul WBC v bantamové váze se proti sobě postaví domácí Ukashir Farooq a mexický bijec Luis Gerardo Castillo.