Dnes: Brodnická vs Mayer o titul WBO!

Polská boxerka Ewa Brodnická nesplnila ani na dva pokusy váhový limit a přišla tak o titul. V dnešním souboji, pokud vyhraje bude bez titulu, ten může získat pouze Američanka Mikaela Mayer! Galavečer bude vysílat od půl jedné ráno televize Sport 1!

Dnes – The Bubble, MGM Grand, Las Vegas, USA
Super pérová váha
Ewa Brodnická vs Mikaela Mayer

Neporažená polská jednička a světová pětka “Kleo” Ewa BRODNICKÁ (19-0-0, 2 KO) a neporažená americká jednička a světová čtyřka Mikaela MAYER (13-0-0, 5 KO) se utkají v desetikolové bitvě o titul WBO!

Vážení
Ewa Brosnická: 59,1 kg
Mikaela Mayer: 58,9 kg

Polská boxerka získala prozatímní titul WBO již v roce 2017, když jasně vybodovala Irmu Balijagič Adler z Bosny a Hercegoviny. O rok později získala plnohodnotný titul, když na body porazila kanadskou reprezentantku Sarah Pucek.

Světový titul následně čtyřikrát obhájila a dnes ji měla čekat již pátá obhajoba. Jenže Brodnická nesplnila váhový limit a to ani o hodinu později při opakovaném pokusu a organizace WBO ji titul odebrala.

Pro Brodnickou to bude dnes bude zároveň debut mimo své Polsko, kde odboxovala všech 19 zápasů. Pokud dnes Brodnická vyhraje, tak titul získat nemůže. ten může získat pouze její soupeřka.

V Las Vegas se ji do cesty postaví neporažená domácí boxerka Mikaela Mayer, která dva roky drží pás Severní Ameriky NABF. Ten získala vítězstvím nad Vanessou Bradford z Kanady. Nyní ji tak čeká premiérová bitva o světový pás.


O hlavní zápas večera se postarají Japonec Naoya Inoue (19-0-0, 16 KO) a Australan Jason Moloney (21-1-0, 18 KO). Ti se utkají v bantamové váze o tituly WBA super a IBF!