Dnes: Benavidez vs Lemieux o světový titul WBC!

David Benavidez vs David LemieuxNa nočním galavečeru v arizonské Gila River Aréně se o prozatímní světový titul organizace WBC v super střední váze utkají David Benavidez a David Lemieux!

DNES – Gila River Arena, Glendale, USA
Super střední váha
David Benavidez 🇺🇸🆚🇨🇦 David Lemieux
Přímý přenos na ShowTime!

Neporažená americká pětka a světová sedmička „El Bandera Roja Red Flag“ David BENAVIDEZ (25-0-0, 22 KO) a kanadská jednička a světová dvanáctka David LEMIEUX (43-4-0, 36 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBC!

Vážení
David Benavidez: 75,4 kg
David Lemieux: 75,4 kg

Pětadvacetiletý americký boxer David Benavidez získal v záři 2017 světový titul WBC, když ovládl dvanáctikolovou bitvu a vybodoval rumunského boxera Ronalda Gavrila. Pás o půl roku později následně v odvetě obhájil. Následovala druhá obhajoba v roce 2019, kdy knockoutoval v devátém kole krajana Anthony Dirrella.

V roce 2020 se postavil ke třetí obhajobě, ale Benavidez nesplnil váhový limit a WBC mu titul odebrala. Kolumbijce Roamera Angula sice ukončil před limitem v desátém kole, ale odešel z ringu bez pásu. Poté uvolněný světový titul získal Saul Alvarez, který jej drží do dnes.

Dnes v noci může Benavidez udělat poslední krok k tomu, aby mohl opět bojovat o světový titul. O prozatímní světový pás se utká s bývalým světovým šampiónem střední váhy Davidem Lemieuxem. Ten držel titul krátce v roce 2015, když překvapivě vybodoval francouzského šampióna Hassana N’Dam N’Jikama.

David Benavidez vs David Lemieux

Nicméně o pás přišel o čtyři měsíce později ve sjednocující bitvě s kazašským šampiónem Gennady Golovkinem, který jej vypráskal v osmi kolech. Nyní si Lemieux drží skvělou bilanci a vyhrál všech pět posledních duelů a poslední porážku má z roku 2017, kdy prohrál s tehdejším šampiónem střední váhy Billy Joe Saundersem.