Dnes: Adam Kownacki vs Iago Kiladze!

Již dnes v noci nás v americkém Barcelys centru čeká zápas mezi Adamem Kownackim a Iagem Kiladzem! Video a galerie z vážení! Dále uvidíme titulové zápasy Errol Spence vs Lamont Peterson o titul IBF ve velterové váze a  Robert Easter vs Javier Fortuna o titul IBF ve váze lehké!

DNES – Barclays Center, Brooklyn, USA
Těžká váha
Adam Kownacki vs Iago Kiladze
Neporažená americká čtyřka a světová jedenáctka “Baby Face” Adam KOWNACKI (16-0-0, 13 KO) a gruzínská jednička Iago KILADZE (26-1-0, 18 KO) se utkají v desetikolové bitvě!

Vážení
Adam Kownacki: 117,9 kg (15.7.2017 – 109,8 kg)
Iago Kiladze: 100 kg (4.11.2017 – 101,3 kg)

Rodák z polské Lomzy, který má v držení americký pas a také v Americe žije od sedmi let a dokázal dvakrát vyhrát prestižní turnaj “Golden Gloves” , se pohybuje v profesionálním ringu již od 30. října 2009, kdy v prvním kole zdemoloval Američana Carossee Aupontenteho.

Do podvědomí širší veřejnosti se však dostal až letos v červenci, kdy se utkal s krajanem Arturem Szpilkou (20-3-0, 15 KO). Sledovaný zápas ve kterém byl jasným favoritem Szpilka, skončil velmi překvapivě, když Kownacki nedal svému soupeři sebemenší šanci a ve čtvrtém kole ukončil zápas technickým knockoutem.

Dokázal tak Szpilku dostat o pět kol dříve než šampión organizace WBC Deontay Wilder (39-0-0, 38 KO). To si Adam také uvědomuje dle svých slov by se rád s Wilderem o světový titul utkal.
Rozhovor ZDE

Zápas se Szpikou jej tak teleportoval mezi elitu těžké váhy a momentálně mu patří 11. pozice ve světovém žebříčku. Tento 28 letý boxer tak má nakročeno hodně vysoko a je jen otázkou času, kdy ho uvidíme v titulovém zápase.

Dnes se tak poprvé od tohoto důležitého vítězství vrací do ringu a vyzve Gruzínce Iaga Kiladze. Ten v profi ringu válčí již od roku 2007 a v poznal pouze jediného přemožitele a tím byl v roce 2013 Youri Kayembre Kalenga z Konga.

Kiladze dokonce jako sparing partner připravoval legendárního ukrajinského šampióna Wladimira Klitschka na souboj s Američanem Bryantem Jenningsem, kterého následně Klitschko jasně vybodoval a obhájil tituly WBA super, WBO, IBF a IBO.

V tomto duelu je Adam jasným favoritem duelu a bude si chtít především upevnit pozice na hraně první desítky světového ratingu.